Новий начальник міліції декларував прозорість та зміни в роботі підлеглих

Новопризначений начальник міськрайвідділу МВС сьогодні звітувався на засіданні депутатської робочої групи у Міськвиконкомі. Підполковник міліції Олександр Охріменко, пропрацювавши тиждень на новій посаді, вже готовий до розширеного діалогу з суспільством та, головне, до кардинальної зміни підходів до роботи своїх підлеглих.

Безпрецедентну відкритість посадовець вже продемонстрував наочно. Правоохоронець запізнився на захід через спонтанне відверте спілкування з представниками громади поруч, у Будинку дитячої та юнацької творчості. Не менш відвертим Охріменко був і на нараді, скликаній за ініціативи золотоніських депутатів.Очільник райвідділу відразу попередив, що не буде цитувати традиційні сухі статистичні дані, які широкому загалу не цікаві. До того ж, всі минулі цифри – це не його заслуги та прорахунки. Тягнути ж ковдру на себе він не бажає.

Перше і найбільш наболіле питання, озвучене Олександром Охріменком, стало підвищення рівня злочинності через тяжкий соціальний стан в країні. За словами правоохоронця, кількість заяв про злочини за перші півроку збільшилась майже на 20 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Все це лише підсилює навантаження на весь особовий склад підрозділу, адже будь-яке звернення – це цілий комплекс процедур: виїзд, опис місця події, опитування свідків, слідчі дії, провадження, направлення до суду тощо. На фоні ж декількох резонансних нерозкритих злочинів часом успішно виконана робота не помічається.

Суттєву увагу начальник міліції приділив питанню патрулювання вулиць задля громадської безпеки. Хоч і традиційно, як для останніх двох років, просив допомоги громади, та спершу пообіцяв суттєво переформатувати в першу чергу роботу правоохоронців у цьому напрямку. Тут і підвищення відповідальності за неналежне виконання своїх посадових обов’язків, і збільшення кількості маршрутів, коли працівники МВС охоплюватимуть увагою не лише центральну частину міста, а й віддалені депресивні райони, і безперебійне забезпечення усім необхідним екіпажів патрульної служби, і активне залучення до процесу усіх без винятку працівників райвідділу.

Головна мета – патрулювання міста має приносити користь, а не відбуватись просто в якості формальності. Лише в такому випадку, на думку Охріменка, його відомство має моральне право звертатись за допомогою до місцевих жителів. Для покращення ж якості роботи своїх підлеглих навіть особисто у вечірній час нині перевіряє маршрути патрулювання.

Також очільник райвідділу акцентував на максимальній відкритості для діалогу із місцевими жителями та засобами масової інформації. Усі подальші кроки діяльності будуть активно висвітлюватись у ЗМІ, а сам підполковник закликає громадян звертатись до нього з приводу будь-яких невідомих чи проігнорованих його колегами фактів правопорушень.

– У Олександра Охріменка зараз історичний момент. Ми всі його знаємо, як позитивну людину, що неодноразово страждала за свою принциповість, – резюмував діалог місцевий підприємець та громадський активіст Ігор Пауков. – Ми дуже раді, що на цю посаду прийшов саме золотонісець, котрий як ніхто інший знає всі проблеми свого міста.

Також у процесі діалогу учасники зібрання піднімали немало запитань, котрі турбують нині місцевих жителів. На всі зауваження начальник міліції пообіцяв реагувати максимально швидко. Серед міських проблем лунали: постійні викрадення каналізаційних люків, робота нелегальних пунктів прийому металобрухту, незадовільна робота дільничих, порушення тиші спальних районів у нічний час водіями  автомобілів, спортивних мотоциклів та адміністраціями розважальних закладів, продаж контрафактної горілки “на розлив” у магазинах, продаж алкоголю неповнолітнім та складна криміногенна ситуація в районі вулиці Баха.

Делегати зібрання висловили сподівання, що віднині на кожній сесії міської ради виступатиме з коротким звітом або начальник міліції, або хтось із його заступників, щоб тримати у ритмі подальший плідний діалог.

Олександр Охріменко 1 Олександр Охріменко 2