“Децентралізація – крок до цивілізованого суспільства”, – Войцехівський на форумі Асоціації міст [ВІДЕО]

Запровадивши процес децентралізації влади, країна зробить ще один крок до цивілізованого суспільства. Таку думку висловив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський на засіданні Асоціації міст України. Захід відбувається цими днями в Одесі у рамках ХІ Українського муніципального форуму.

Його делегати учора висловилися за скоріше впровадження реформ в Україні в частині децентралізації влади. Солідарний з думкою колег і очільник Золотоноші. За його словами, для побудови нових стандартів необхідно відмовлятись від застарілих принципів співіснування громадян в суспільстві та державі.

– Ми очікуємо все-таки на збільшення повноважень органами місцевого самоврядування. Тому що правильно все-таки правильно сьогодні сказав голова Верховної ради: якщо ми хочемо рухатися вперед, ми повинні відходити від тоталітарного режиму, – зауважив Войцехівський. – Децентралізація ж – це і є відступ від нього, крок до цивілізованого суспільства.

Український муніципальний форум – традиційний щорічний захід, котрий слугує майданчиком для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

У роботі Форуму беруть участь близько 250 керівників органів місцевого самоврядування з громад-членів АМУ, народні депутати, представники органів державної влади, проектів міжнародної технічної допомоги, вітчизняні та закордонні експерти.