Обласна рада вдруге намагатиметься ухвалити план щодо адмінреформи

Уже цього четверга депутати облради знову розглядатимуть перспективний план об’єднання територіальних громад. На минулій сесії забракло кількох голосів, аби його схвалити. Роботу над помилками владці виконали. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на прес-конференції.

Від минулої сесії по всіх районах тривала широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія. У робочих зустрічах брало участь як керівництво ОДА, так і облради.

– Нинішній перспективний план об’єднання тергромад – це їхнє глобальне опитування, – наголошує обласний керманич. – Попередній варіант, укладений за урядовою методикою, викликав багато суперечок. Тому я зініціював широке обговорення цього питання в районах. Бо саме громади мають сказати своє слово. Також завдяки цьому обговоренню ми зібрали низку пропозицій від «низів», як адмінреформу провести найефективніше. Багато хто досі не розумів її суті. Або ж зацікавлені особи, політики надавали недостовірну інформацію, звідси ми мали супротив.

Ткаченко пригадує розповідь сільського голови Білозір’я Володимира Міцука. Громада цього села запропонувала сусідній Ірдині об’єднатися. Спершу депутати тамтешньої сільради проголосували проти. Коли сам Міцук поїхав туди, поспілкувався з депутатами, жителями, все роз’яснив, то отримав одноголосне «за». І таких прикладів чимало.

За словами Юрія Ткаченка, натепер рекордсменом за кількістю запланованих громад-об’єднавців є Уманський район. Там їх аж дев’ять. Натомість по одній хочуть бачити в себе жителі Кам’янського, Монастирищенського й Тальнівського районів. За сьогодні-завтра ці всі моделі ще уточнюватимуть. Нагадаємо, минулої п’ятниці перспективний план із правками вже схвалила обласна Рада регіонального розвитку.

Нагадаємо, 10 червня депутати Золотоніської районної ради ухвалили рішення, в якому висловили своє негативне ставлення до впровадження адміністративно-територіальної реформи. Не переконали їх навіть аргументи представників РДА та гостей з обласної ради та ОДА.

За словами ж експерта черкаського Офісу реформ Сергія Маслака, люди бояться, передусім, брати на себе відповідальність.

– Ми мали можливість поспілкуватися з присутніми, щоби висловити своє бачення щодо реформи. З одного боку, говорять про те, що 4-ма керівниками громад управляти легше, ніж 34-ма сільськими головами, а з іншого – пропонують зробити об’єднання недобровільним, а всю повноту відповідальності перекласти на державу, – розповів Маслак. – Хоч ми й наголошували на тому, що об’єднання є винятково добровільним, а перспективний план – це лише модель, до якої в будь-який момент можна внести зміни.

В той самий час, після певних обговорень на місцях, вельми цікава звістка надійшла з північних рубежів Золотоніського району. Там, згідно адмінреформи, мають бажання об’єднатись громади декількох сіл Золотоніщини та Драбівщини з центром у Зорівці.