Derby Day: “Спартак” здобуває першу перемогу в сезоні [ФОТО, ВІДЕО]

П’ять ігор золотоніські вболівальники очікували на позитивні емоції від результату своєї команди. Складний процес входження до сезону змінився відвертим невезінням у домашній грі з “Базисом”, коли вирішальний гол “Спартак” пропустив на 94-й хвилині. В наступному турі успіху теж очікувати було годі, адже суперник – один з флагманів футболу Черкащини “Уманьфермаш”. Тим несподіваніше “червоно-білі” вийшли у гостях вперед – Бреус забив з пенальті. Кінцевий результат виявився більш закономірним – 4:1 на користь господарів.

Всі надії покладались на дербі. Матч цей особливий не лише через складну турнірну ситуацію обох команд. “Спартак” ще не зустрічався з “Лідером” – об’єднаними колективами “Пальміри” та “Урагану”, тому поточний поєдинок мав стати, окрім іншого, і новою сторінкою історії стосунків сусідніх колективів. Перший абзац лишився за номінальними господарями. Та про це згодом.

Підопічні Олександра Агаріна наче й непогано розпочали сезон, граючи у статусі міцного “середнячка”. Та тури минали, а темп набирання очків суттєво впав. Як наслідок, до очної гри з принциповим суперником “Лідер” підійшов на 10 місці, а майбутня гра ставала ще більш принциповою, адже різниця між командами – 5 очок.

Із завзяттям, власне, і розпочали. Штанга та поперечка з перших хвилин матчу мали стати холодним душем на голову спартаківців у зовсім не спекотну походу. Вже на другій хвилині нападник гостей Юрій Приходько з лінії штрафної поцілив у “хрестовину”, а на 12-й у штангу зі штрафного удару по центру влучив Микола Агарін.

“Лідер” тиснув, та, отямившись, в середині першого тайму після елегантної комбінації забив “Спартак”. Денис Бреус, накрутивши чотирьох суперників на підступах до штрафного, віддав назад на Вячеслава Чуприну, котрий пройшов з м’ячем до лицьової лінії. Своїм навісом він знайшов голову Руслана Педченка. Той з льоту пробив по воротах з відскоком від газону. Підстрахував партнера Олег Хомут, котрий добив сферу, в притул розстрілявши головою  рамку воріт.

Обережні спроби “біло-синіх” вирівняти результат ще у першому таймі були безуспішними. На 37-й хвилині Алєксєєв несильно пробив по центру воріт, а на останніх хвилинах першої половини прекрасну нагоду міг отримати Андрій Вєтров, котрий після відмінної передачі Романа Сухостоя лишився у штрафній зоні з м’ячем сам. Вчасно виправили ситуацію захисники суперників.

За три хвилини до цього епізоду було й багато апеляцій до арбітра. Гравці гостей намагались довести, що після удару того ж Сухостоя захисник “Спартака” Ігор Дробітько в падінні зіграв рукою. Вердикт арбітра – передпліччя.

Другий тайм, попри очікування, виявився менш видовищним. Нечасті й нехитрі атаки “Спартака” зрозуміти можна, адже першочергова задача – утримати такий потрібний результат. Активним у створенні моментів був Денис Бреус, проте завершальна стадія від нього не була гострою – вище воріт, або точно в руки голкіперові. Одного разу – офсайд у перспективній контратаці.

Більше очікувань було від “Лідера”, який мав відіграватися. Проте атакувальні дії також завершувались на перших метрах штрафного майданчика – удари або слабкі, або неточні. Згадати можна хіба що штрафний Сухостоя на 76-й хвилині, коли двічі поспіль виручив своїх товаришів воротар “червоно-білих” Євген Крикун. А за дві хвилини мав перспективний момент Микола Агарін, та завовтузився з м’ячем, підводячи його під потрібну ногу – вище воріт.

Наприкінці поєдинку ушкодження, через яке навіть довелось зупинити гру, отримав голкіпер “Спартака” Крикун. Страж воріт невдало приземлився, зафіксувавши простеньку подачу зі штрафного від Сухостоя.

Підсумок – 1:0 і протилежні настрої у гравців обох команд. “Спартак” нарешті перервав невдалу серію та з оптимізмом дивиться на завершальну стадію першого кола, а от “Лідер” таки закріпився на 10-й сходинці і від зони вильоту клуб відділяє тепер лише два пункти.

У наступному турі “червоні-білі” їдуть у Монастирище, де відбудеться ще один нервовий поєдинок сусідів по турнірній таблиці. “Авангард” нині посідає 9-ту позицію, маючи в активі 7 очків.

“Лідер” прийматиме в Золотоноші “Нашу Рябу”, котра впевнено закріпилася у верхній частині турнірної таблиці, а нещодавно вже привозила перемогу з нашого міста.

Чемпіонат Черкаської області з футболу. Вища ліга, 7 тур
Золотоноша, стадіон “Колос”, 20 червня

Спартак – Лідер 1:0

Спартак: Крикун – Дузь, Дробітько, Гринець, Педченко – Калашник, Литвиненко, Міхновський, Чуприна, Хомут – Бреус
НЗ: Омельяненко, Дробний, Безпрозванний, Кудря, Луганський, Зоря, Труба

Лідер: Магльований – Сидорець, Безгуба, Колядко, Яворський, Удовико, Алєксєєв, Сухостой, Агарін, Вєтров, Приходько
НЗ: Діхтяренко, Агарін, Ткаченко, Аргеєв

Голи: Хомут

спартак лідер 1 спартак лідер 2 спартак лідер 3 спартак лідер 4 спартак лідер 5 спартак лідер 6 спартак лідер 7 спартак лідер 8 спартак лідер 9 спартак лідер 10 спартак лідер 11 спартак лідер 12 спартак лідер 13 спартак лідер 14