Адміністративна несподіванка: жителі деяких сіл Золотоніщини та Драбівщини хочуть об’єднатися

Голова обласної ради Валентина Коваленко зустрілася з представниками ряду населених пунктів Драбівського і Золотоніського районів. Зокрема, сіл Ленінське, Радгоспне, Мехедівка і Вершина Згарська Драбівського району та сіл Зорівка, Чернещина, Кривоносівка, Лукашівка, Хрущівка і Синьооківка Золотоніського.

За інформацією Черкаської облради, місцеві жителі надали Коваленко документи, що засвідчують бажання мешканців названих сіл добровільно, як передбачено Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», увійти до однієї територіальної спільноти з центром у Зорівці. Представники сіл не просто усно заявили про таку готовність до змін, але і аргументували свої бажання економічними висновками, обґрунтували свої рішення. Окрім того, вони переконані, що після адміністративно-територіальної реформи така громада як основа територіального устрою буде спроможна забезпечувати свої повноваження в рамках децентралізації влади.

– Візит представників цих сіл і їхнє бачення добровільного об’єднання ще раз наштовхнув мене на думку, що депутати обласної ради правильно вчинили на попередній сесії, не проголосувавши запропонований перспективний план об’єднання громад, адже практично той варіант не був узгоджений з громадами, – підкреслила голова обласної ради. – А зараз ми спостерігаємо, як включилися до обговорення і формування різних варіантів об’єднання безпосередньо жителі та актив громад. Тобто, на разі процес пішов і люди є безпосередніми учасниками цих подій. Зазначу, що до цих пропозицій прислуховується влада. Тобто, так і має бути.

За словами голови обласної ради, майбутня сесія обласної ради, що має відбутися 25 червня, повинна підтримати перспективний план об’єднання громад, адже він пройшов ретельне обговорення і в основному отримав розуміння жителів області.

золотоніський-район-адміністративна-реформа