Учасники АТО отримають засоби для реабілітації опорно-рухових функцій

Золотоніське Управління праці нагадує, що в Україні передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

Згідно з квітневою постановою Кабміну, до подібних засобів відносять:

– протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);

– спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);

– засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);

– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);

– меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори).

Для отримання такої допомоги учасник АТО або його законний представник має подати документи до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання бійця.

Опубліковано також і перелік необхідних документів для отримання технічних засобів реабілітації. Це – паспорт (копія та оригінал), ідентифікаційний код (копія та оригінал), рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом, витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).

За словами працівників Управління праці, в їхній установі усім військовим, що постраждали під час бойових дій на сході нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення засобами реалізації, ознайомлять з їхніми каталогами, з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення засобів, а також видадуть направлення на забезпечення ними.

Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечення необхідним технічним засобом.

На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

За детальною інформацією стосовно забезпечення технічними засобами реабілітації можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення Золотоніської міської ради : м. Золотоноша вул. Шевченка,70 каб.3 тел.: 53988, 53320