Силовики бідкаються на крадіжки, ухилення від мобілізації та мораторій на перевірки

15 червня відбулася чергова зустріч міського голови із силовими та правоохоронними структурами міста, яка цього дня проходила у дещо розширеному форматі. Участь у зібранні взяли т.в.о. начальника міськвідділу міліції Юрій Лугін, начальник райвідділу управління МНС Юрій Денисенко, міжрайонний прокурор Олександр Підліснюк, начальник відділу надзвичайних ситуацій Сергій Бабич, директор КП «Міський водоканал» Сергій Кузнєцов, секретар міської ради Андрій Заєць, керуюча справами апарату міської ради Оксана Тітаренко, військовий комісар Ігор Малимон, його заступник Володимир Філімонов, головний державний санітарний лікар Володимир Карпенко, головний спеціаліст районного відділу ЖКГ Людмила Дерев`янко, начальник податкової інспекції Павло Ільченко.

Криміногенну ситуацію у місті за останній тиждень коротко охарактеризував Юрій Лугін. Він, зокрема, зазначив, що найбільшими проблемами, які турбують правоохоронців, залишаються крадіжки електродротів і легкових автомобілів, які, на жаль, продовжуються.

Військовий комісар Ігор Малимон підняв питання щодо шостої хвилі мобілізації, яка почнеться 19-го червня. Вже сьогодні можна перерахувати пов`язані з цим проблеми. Це, перш за все, неявка призовників у військкомат, по Золотоноші таких більше сотні і документи на кожного передані у правоохоронні органи. Зрозуміло, що хорошим прикладом для інших такі випадки бути не можуть.

П`яту хвилю мобілізації місто таки «дотягнуло», а от шоста, схоже, буде зірвана. Юрій Лугін бачить вихід у тому, щоб розшукувати призовників по дворах, але його підопічних стримує закон про заборону входити на приватну територію без дозволу господарів. До того ж, батьки усілякими засобами приховують інформацію про місцезнаходження синів, не бажаючи відправляти їх у військо. Виходить, що захищати кордони України ідуть тільки добровольці і ті, хто не відмовляється приходити у військкомат, отримавши повістку. Інші, то виїжджають на заробітки, то беруть довідку у лікарні.

Юрій Лугін повідомив, що правоохоронці починають повторні обходи дворів з метою виявлення «ухилянтів». Олександр Підліснюк запропонував залучити до мобілізаційного питання громадські організації, але Сергій Кузнєцов зазначив, що це нічого не дасть, адже ніхто свого часу не погодився їхати будувати бліндажі, коли про це просили представники таких організацій. Просто у людей повинна бути свідомість.

На думку декого з присутніх, сьогодні громадські організації більше говорять, ніж роблять. У патрулюванні міста, наприклад, вони взяли участь лише 2-3 рази. Зате їх замінили військові, які вже приїхали у Золотоношу і тепер допомагають, чим можуть.

Лунали пропозиції активніше проводити роботу щодо роз`яснення необхідності мобілізації на підприємствах міста.

– Ми усі розуміємо, що професійна армія – це було б краще, – зазначив міський голова. – Але поки що доводиться збирати нашу армію такими непопулярними способами. Пропоную почекати декілька днів, поки правоохоронці почнуть перші обходи, а потім зібратися знову, щоб дізнатися про результати. Запросити все-таки представників громадських організацій і ще раз послухати, що вони скажуть.

Обговорювалося питання горезвісного бару «Причал», який працював без жодного дозвільного документа і на вході до якого псевдоактивісти нещодавно зрізали ворота, які безслідно зникли. Згадували і про нічний заклад «Фараон», у якому міська влада не втрачає надії  навести лад, аби він працював законно. Зупинилися на питанні відкриття нового закладу «Арена», який знаходиться на ганку біля колишнього кінотеатру.

Участь в обговоренні цієї теми взяли міжрайонний прокурор Олександр Підліснюк, т.в.о. начальника міліції Юрій Лугін і начальник райвідділу управління МНС  Юрій Денисенко. Головний державний санітарний лікар Володимир Карпенко бідкався з приводу того, що його служба не має права перевіряти заклади громадського харчування навіть у таку спеку, коли продукти швидко псуються.

Було внесено пропозицію провести перевірку місцевих ринків щодо правил зберігання продуктів, виставлених на продаж. Володимир Карпенко запропонував показово перевірити діяльність одного з приватних закладів харчування (за бажанням власника), вказати йому на недоліки і допомогти їх ліквідувати, аби усі інші побачили: співпрацювати із санітарними службами потрібно і корисно, якщо працюєш на совість.

Директор КП «Міський водоканал» Сергій Кузнєцов повідомив про те, що на площі розпочалися роботи з підготовки подушки для вкладання плитки,  важка техніка там і ночуватиме. Бульдозер Т-170 – машина дорога, тож керівник «Водоканалу» просив забезпечити її охорону від «самозванців-люстраторів». Перш за все, на площу буде направлена відеокамера, до того ж, за технікою цілодобово спостерігатиме державна служба охорони. Не можна порушити графік робіт, у липні вже має початися вкладання плитки, подобається це комусь чи ні.

Кузнєцов переймався також питанням каналізаційних люків, які покрали у місті, і тим, хто буде відшкодовувати збитки його організації. Прокурор Олександр Підліснюк запропонував арештовувати майно впійманих крадіїв і розплачуватися ним за люки, щоб іншим був урок.

Говорили про наслідки відвідин міської ради і, зокрема, кабінету міського голови псевдоактивістами, які використали факт зрубування ялинок на площі у своїх цілях, підбуривши купку людей на «акцію протесту». За неї учасникам погрому загрожує адміністративне покарання.

Марина Білецька (тижневик “Златокрай”)

На відео, надісланому відвідувачами ринку, наочно продемонстровано, як покупці нині самотужки намагаються реалізувати свої права споживачів. За словами авторів відео, двоє чоловіків нещодавно отруїлись рибою, та звернувшись до санстанції, у відповідь отримали згаданий вище мораторій.