13 юних науковців отримали нагороду “Гімназист року” [ФОТО]

Одним із логічних етапів завершення навчального року у Золотоніській гімназії стало вручення найпрестижнішої внутрішньої премії “Гімназист року”. Традиційна для цього навчального закладу церемонія нагородження має на меті відзначити найкращих юних науковців, котрі здобули призові місця на обласних та всеукраїнських етапах олімпіад, творчих конкурсів та захисту наукових робіт Малої академії наук.

Нинішнє покоління старшокласників школи намагається не відставати від попередників та тримати планку, яку у минулому високо підняли їхні старші товариші, теперішні студенти провідних вузів країни та Євросоюзу. Цього разу на звання “Гімназист року” номінувалося 13 школярів, п’ятеро з яких – цьогорічні випускники. Цей факт неабияк навіює оптимізм у куратора наукової роботи гімназії, заступника директора Світлани Буряк, адже на черзі ціла плеяда молодших юнаків та дівчат, котрі вже відчули смак перемог на цій ниві та готові до подальших більш серйозних здобутків.

– Це шлях до успішного студентського життя. Майже на 90% дитина вже адаптована до умов навчання у вузі. До неординарного мислення додається чітке усвідомлення того, що вона навчається не для школи, а для майбутнього життя, – пояснює Буряк.

гімназист року 1

Самих володарів нагороди розділили на дві номінації. Випускники потрапили до категорії “Інтелектуальний потенціал суспільства” як такі, що вже здійснили суттєві кроки до вищих етапів навчання.

Владислав Тараненко – беззаперечний лідер не лише за всіма критеріями саморозвитку. Призер обласної олімпіади з економіки, переможець обласного та учасник всеукраїнського етапу захисту наукових робіт з тієї ж економіки. Він, разом зі своїм керівником Світланою Заєць, досліджував  складну, проте актуальну нині тему – “Особливості функціонування страхового ринку України”. Крім цього Владислав ще й знавець англійської мови: приймав участь у обласній олімпіаді, а зовсім скоро поїде далі навчатися до Канади.

Спортивні досягення Тараненка не менш вражаючі – капітан баскетбольної команди юнаків гімназії, кращий гравець міського шкільного турніру, срібний призер обласного чемпіонату, чвертьфіналіст чемпіонату України з баскетболу 3х3, чемпіон міста у складі дорослої команди «Легіон», учасник чемпіонату Черкас. Нещодавно ж у Оршанці Владислав ще й отримав відзнаку голови ОДА Юрія Ткаченка «Відмінник захисту Вітчизни».

Відмінними знаннями іноземних мов може похизуватися і Денис Салов – неодноразовий переможець олімпіад з французької мови. У столиці цей учень захищав наукову роботу “Принципи французької версифікації: фонетичний аспект” (керівник – Надія Лівератос). У вільний від навчання час встиг отримати міжнародний сертифікат з англійської мови Кембріджського університету рівня B2 та міжнародний диплом з французької мови того ж рівня.

Ще один філолог-випускник – Максим Литвиненко, котрий посів призове місце на обласній олімпіаді з російської мови (керівник – Ольга Полтавець), а також отримав міжнародний диплом знавця французької рівня B1.

Катерина Середа зі своїм науковим наставником Іриною Кононець досліджувала серйозну проблему екології міста – масове поширення омели у Золотоноші та способи вирішення цієї катастрофи місцевого масштабу. За глибоку роботу і посіла місце на п’єдесталі у Черкасах, а робота стала логічним продовженням екологічної наукової діяльності гімназії.

Майбутній юрист Каріна Андреєва, згідно із професією, котру обрала, стала переможцем Конкурсу учнівської творчості у номінації “Історія”.

гімназист року 3

Номінацію “Інтелектуальна надія” представили учні 8-10 класів, котрі, за словами організаторів, у своєму зовсім юному віці надалі почуватимуться у науковій сфері себе більш, ніж впевнено, адже отримали вагомий досвід. Це – призери обласних олімпіад з географії (Діана Головко), французької мови (Марина Полтавець), англійської мови (Юлія Некоз), біології (Віктор Куриленко), математики та хімії (Анастасія Вірста), української мови та історії (Вікторія Горобець), інтернет-олімпіади з української мови (Марта Шурак).

Окремо ж відзначили дев’ятикласника, котрий, перемігши у Черкасах, захищав честь міста на всеукраїнській олімпіаді з географії. Скромний у житті, проте цілеспрямований в діяльності, Ілля Вялков разом із науковим керівником Ганною Мірошник обіцяє на досягнутому не спинятись.

Фото: Сніжана Тесленко

гімназист року 2 гімназист року 4

Андреєва Вірста 02 Вірста Вялков Головко Горобець Куриленко Литвиненко некоз Полтавець Салов середа Тараненко Шурак