Золотоніщина не може визначитись з адмінреформою

10 червня відбулось пленарне засідання тридцять четвертої сесії Золотоніської районної ради. Участь у роботі сесії взяла перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, депутати обласної ради – Олександр Лошков та Іван Костогриз, які мали можливість поспілкуватися з місцевими народними обранцями, сільськими головами та жителями сіл району, які прибули на сесію, щоб висловити своє бачення щодо адміністративно-територіальної реформи.

За інформацією Черкаської обласної ради, з-поміж дванадцяти питань порядку денного депутати і присутні, зокрема, обговорили питання добровільного об’єднання територіальних громад. У ході дискусії учасники пленарного засідання висловили одностайну думку щодо несвоєчасності проведення адміністративно-територіальної реформи. Аргументи представників Золотоніської РДА та гостей з обласної ради та ОДА не переконали присутніх у залі у перевагах запропонованого реформування.

Згодом депутати районної ради ухвалили рішення, в якому висловили своє негативне ставлення до впровадження адміністративно-територіальної реформи.

Люди бояться, передусім, брати на себе відповідальність. Таку думку наводить за мотивами сесії у коментарі прес-службі Черкаської ОДА експерт черкаського Офісу реформ Сергій Маслак.

– Ми мали можливість поспілкуватися з присутніми, щоби висловити своє бачення щодо реформи. З одного боку, говорять про те, що 4-ма керівниками громад управляти легше, ніж 34-ма сільськими головами, а з іншого – пропонують зробити об’єднання недобровільним, а всю повноту відповідальності перекласти на державу, – розповів Маслак. – Хоч ми й наголошували на тому, що об’єднання є винятково добровільним, а перспективний план – це лише модель, до якої в будь-який момент можна внести зміни.

На Золотоніщині нині планують створити 4 громади, а саме: Гельмязівську, Піщанську, Золотоніську та Вознесенську. В черкаському ж Офісі реформ укотре закликають виважено ставитися до питання об’єднання територіальних громад, не спекулювати ним і не маніпулювати. Натомість усе ретельно вивчати та зважувати.

– Депутати районної ради ухвалили неаргументоване та необґрунтоване рішення щодо несвоєчасності (з огляду на війну на сході України) проведення адміністративно-територіальної реформи. Хоча в Луганській області, де безпосередньо тривають військові дії, днями якраз і ухвалили перспективний план об’єднання громад, – зазначив керівник Офісу.