60-річний ювілей відсвяткувала Золотоніська дитяча музична школа [ФОТО]

Вся історія  цього мистецького закладу є яскравим прикладом відданості своєї професії безмежно закоханих у музику людей. Ні для кого не секрет, як держава ставиться до позашкільних мистецьких навчальних закладів. Але саме золотоніська школа є виключенням з правил, де викладачі, вкладаючи всю душу у роботу, можуть гордитися її плодами. Адже батьки, що віддають своїх дітей у школу знають напевне, що там не лише плекаються дитячі таланти, а й виховується майбутня еліта Золотоноші. А випускники школи вміють відчути прекрасне і передати свої почуття іншим.

Погляд композиторів

Піднімаючись широкими східцями на другий поверх будівлі, в якій розташована школа, відчуваєш себе гостем палацу, в який тебе запросили на бал. А зустрівшись на порозі з поглядами великих композиторів, які дивляться з портретів, ніяковієш, наче першокласник.

Славний шлях пройшла школа за роки свого існування. Вона має багато цінних надбань і цікаву історію, тому організаторам, які складали сценарій урочистого дійства, довелося нелегко: хотілося відобразити усе й усіх, ні про що не забути.

Створення школи

Створена у 1955 році, музична школа у подальшому розвивалася і процвітала завдяки талановитим керівникам, цікавим особистостям і чудовим педагогам. Фундатором школи був Іван Дмитренко, перед яким стояло завдання не лише розпочати велику справу, а й поставити на ногу новостворений музичний заклад міста, який став разом із звенигородською музичною школою п’ятим у Черкаській області.  Його наступник став Федір Остапенко – талановитий хормейстер, який створив яскраві колективи – заслужену самодіяльну хорову капелу і дитячий хор музичної школи. У 70-х роках фірмою «Мелодія» була навіть випущена платівка «Співає хорова капела м. Золотоноша».

Керівники школи

Більше 20-ти років школу очолював Іван Хвостик, який керував колективом з 50-ти викладачів і 500 учнів. Саме тоді і було закладено матеріальну базу школи, якою музиканти користуються  дотепер. Це було дуже важливим підґрунтям для майбутніх успіхів, адже зараз звичайне фортепіано коштує в районі півсотні тисяч гривень. В подальшому школою успішно керували Василь Мозговий, Захарій Кісанов та Світлана Суддя. Наразі заклад очолює Ігор Путинець, який працював викладачем понад 20 років. Його плоди помітно неозброєним оком, адже учні школи стали брати участь у більшій кількості конкурсів різного рівня, ніж було раніше, а кількість інструментів поступово збільшується за рахунок залучених спонсорів.

Вічна память

Згадали на святкуванні і всіх тих, хто поклав свою душу і серце на алтар служіння обдарованим музикантам Золотоніщини. Їх портрети було продемонстровано на великому екрані Будинку культури під зворушливу композицію «Облівіон» у виконанні ансамблю викладачів «Лад». Її слухали стоячи. Не приховували сліз присутні, коли музика лунала на честь одного з найбільш талановитих учнів школи Євгена Півня, який загинув у зоні АТО, захищаючи кордони нашої країни. У залі була присутня його мати Ганна Пилипівна, якій глядачі аплодисментами подякували за виховання справжнього героя.

Теплі слова

Від імені ветеранів школи до учасників свята зі щирою промовою звернулася Ольга Вакула. Вона згадала про творчі вечори, концерти, підшефні виступи, вечори-лекції, які були традиційними в Золотоноші у той час.

– Викладачі спільно з учнями залучали містян до високого власними виступами, які були регулярними в нашому у 70-80-х роках, – зазначила Ольга Іванівна. – Користувалися популярністю вечори романсів, на які збиралася творча еліта міста. Зі сцени літнього театру звучала різна музика, від класичної до народної. І це найбільше багатство для людської душі».

Взагалі, тих, хто виступав, того дня було багато. Теплі слова говорили зі сцени міський голова Віталій Войцехівський, голова райдержадміністрації Олександр Лісовий, гості з обласного управління культури, які підкреслили, що школа в Золотоноші є однією з кращих у області. Теплі слова на адресу викладачів школи сказали начальник відділу культури Станіслав Щербатюк та чимало колег наших музикантів із Канева, Києва, Драбова. Особливим подарунком стали вітальні телеграми, які надійшли в день ювілею від генерального директора Національної опери України, академіка, народного артиста України Петра Чуприни та його брата Юрія Чуприни – заслуженого працівника культури, викладача-методиста Київського інституту музики імені Р. Глієра.

У залі були присутні й гості з Франції, Бельгії та Люксембургу, які саме завітали до Золотоноші з дружнім візитом. Викладачі музичної школи та колективи їхніх вихованців були нагороджені дипломами, грамотами та іншими відзнаками.

Гордість школи

Цікаво було почути, скількох талановитих майстрів, які пішли музичною стежкою, випустила школа. Серед них вищезгаданий директор Національної опери Петро Чуприна та його брат Юрій Чуприна. Школа по праву гордиться  солістами хору Національної опери України Михайлом Бондаренком і Тетяною Брикун, солістом двічі Червонопрапорного ордена Червоної Зірки ансамблю пісні і танцю ім. Александрова Сергієм Джемелінським. Цікаво, що майже всі  сьогоднішні викладачі школи є її колишніми вихованцями.

Вітання випускників

Алею золотоніських зірок представила на святі вихованка нашого музичного закладу, заслужена артистка України, оперна співачка Любов Доброноженко, виступ якої слухачі зустріли гарячими аплодисментами. Щиро вітали і випускницю школи, студентку ІІ курсу Черкаського музичного училища, гітаристку Анастасію Путинець.

Оптимістичне сьогодення

Сьогодні заклад-ювіляр налічує 420 учнів і 30 високопрофесійних викладачів, серед яких багато ветеранів, які працюють у школі понад 30 років. Окрасою музичної обителі є загальношкільний хор, ансамблі баяністів, гітаристів, бандуристів, скрипалів, дівочий вокальний ансамбль, дитячий оркестр школи, інструментальний колектив викладачів «Лад» та танцювальний ансамбль «Акварель». Ці творчі гурти неодноразово ставали переможцями обласних і всеукраїнських оглядів-конкурсів та олімпіад. А найбільший успіх було здобуто буквально напередодні ювілею – десять із 12-ти представлених творчих колективів школи здобули перемогу у обласному конкурсі-огляді творчих колективів мистецьких навчальних закладів. Цей успіх по праву вважається найкращим за історію незалежної України.

Шана кращим

Привітання та сторінки історії чергувалися на святі з виступами вихованців музичної школи, їхніх викладачів та місцевих артистів. На сцені того дня демонстрували свої таланти і заробляли вигуки «браво» Сніжана Кириченко, Софія Фляк, юний баяніст Владислав Лисов, бандуристка Анастасія Макіна, усі вищеназвані і новостворені колективи та багато інших. Окремо хочеться назвати гостей з Канева, чудовий інструментальний ансамбль «Парафраз», який зірвав у Золотоноші бурю аплодисментів.

Емоції та враження

На ювілейному святі було багато подарунків, квітів і теплих слів, оплесків і словесних подяк. Зал районного будинку культури, заповнений ущент, щиро реагував на кожний виступ, адже серед слухачів було багато батьків сьогоднішніх вихованців музичної школи і просто жителів міста, які люблять і цінують творчість і талант. Закінчилося урочисте святкування піснею «Гімн музиці» та солодким столом для учнів та ветеранів.

Марина БІЛЕЦЬКА, тижневик «Златокрай»

Фото: Герман Поліс

Золотоніська дитяча музична школа 01 Золотоніська дитяча музична школа 02 Золотоніська дитяча музична школа 03 Золотоніська дитяча музична школа 04 Золотоніська дитяча музична школа 05 Золотоніська дитяча музична школа 06 Золотоніська дитяча музична школа 07 Золотоніська дитяча музична школа 08 Золотоніська дитяча музична школа 09

Гурт “Золоті ворота”

Золотоніська дитяча музична школа 10

Вокальний ансамбль. Керівник – Галина Попова

Золотоніська дитяча музична школа 11

Хореографічний ансамбль “Акварель”

Золотоніська дитяча музична школа 12

Хор “Воскресіння”. Керівник – Тетяна Журба

Золотоніська дитяча музична школа 13

Ансамбль гітаристів. Керівник – Олексій Неділько

Золотоніська дитяча музична школа 14

Ансамбль бандуристів. Керівник – Катерина Солдатова

Золотоніська дитяча музична школа 15

Вокальний ансамбль. Керівник – Галина Попова

Золотоніська дитяча музична школа 16

Гуцульський танець. Керівник – Анна Петренко

Золотоніська дитяча музична школа 17

Анастасія Макіна

Золотоніська дитяча музична школа 18

“Тake Five” від Олексія Неділька

Золотоніська дитяча музична школа 19

Дитячий оркестр музичної школи. Керівник – Олексій Неділько

Золотоніська дитяча музична школа 20