На мітингу біля Золотоніського суду вимагали люстрації його голови [ФОТО]

У Золотоноші пікетували міжрайонний суд. Протестувальники зібрались біля будівлі у п’ятницю, 29 травня, аби висловити своє невдоволення необ’єктивними діями місцевого головного судді Олександра Чирви.

Серед основних претензій – неординарні рішення, котрі виносяться останнім часом головою установи. Серед іншого, згадали і ситуацію навколо тиску над директором Центру соціальної допомоги Людмилою Неліною. За словами громадських активістів, на основі лише однієї скарги з боки екс-працівника організації, у очільниці, яка сумлінно виконує свої обов’язки, днями проводили обшуки правоохоронці та вилучили комп’ютерну техніку. Головний закид полягає у тому,

що Неліна привласнює квартири пенсіонерів, котрі звернулися за допомогою у соццентр.

Пікетники розповідають, що заява надійшла від колишньої співробітниці установи, яка потрапила під скорочення штату. Її, мовляв, колеги і підозрювали у махінаціях, адже непоодинокими були випадки, коли вона видавала себе за саму Неліну при спілкуванні з похилими клієнтами. Обурення ж золотонісців викликав той факт, що після банального письмового звернення, без жодного попереднього розслідування, міський суд відразу ж дав дозвіл на обшуки та вилучення техніки в соццентрі, у домівці директора та її батьків.

Співробітники Центру соцдопомоги також не можуть повірити у вказані події. Наголошують, що подібні звинувачення дуже серйозні, а людина, котра б займалися махінаціями з нерухомістю, мала б і жити “на широку ногу”. Подібного ж у пані Людмили не помічено абсолютно.

Також протестувальники зауважили, що в інших нагальних міських питаннях золотоніський суд чомусь не проявляє дивовижної оперативності та безкомпромісності. Натякають на ситуацію навколо нічного клубу “Фараон”, що триває цілу весну. Ані міські посадовці, ані силовики досі не змогли туди з’явитись з офіційними перевірками, адже люди у мантіях так і не видали на це дозвіл. Заклад тим часом продовжує працювати без належних дозвільних документів. Заразом і додають, що Золотоноша – місце, де судді так і не пройшли люстрацію, проте саме тут виносились сфабриковані вироки у січні 2014 року, коли після штурму ОДА семеро черкащан відправили на два місяці до СІЗО.

Подібна акція протесту відбулась вперше, проте громадські активісти обіцяють що пікет був далеко не останній.

Взяти коментар у самого Чирви ні обуреній громаді, ні представникам ЗМІ не вдалося, адже працівник суду повідомив, що голова знаходиться у відрядженні. Також наразі відсутня і реакція міського голови Золотоноші, котрий, проте, пообіцяв днями висловити свою позицію щодо скандалу.

пікет золотоніського суду 01

пікет золотоніського суду 02