Пенсіонер, що вчинив самопідпал, помер у черкаській лікарні [ВІДЕО]

Старенький сарай та паркан на межі двох дворів. Ось – причина дворічної сварки між золотоніськими сусідами. Лідія Михайлівна товаришувала із загиблим Валерієм Швецьом. І добре знає, як той воював за землю.

– Сюжет Кайдашевої сім’ї – суперечка за межу. Чула, як він розповідав, що сусіди будували сарай якраз по межі, а від нього вимагали, щоб він відступив на метр. Людина була нервово виснажена і доведена до відчаю, – розповідає сусідка у репортажі Подробиць від телеканалу Інтер  померлого Лідія Михайлівна.

Аби забрати спірний метр землі, сусіди загиблого ще у 2013 році пішли до суду. Заперечують, що із родиною Швеців був конфлікт.

– Щось було у нього з головою, ну от сусідка казала, що він місяць назад казав “я з собою покінчу”, – каже сусідка померлого Тетяна Рудь.

Це нісенітниці, каже дружина загиблого. Чоловік про самогубство ніколи не думав, лише весь час скаржився на упередженість правосуддя, і переживав, що суд відбере клаптик землі. А коли комісія приїхала, виміряти реальні межі ділянок, він просто не пустив на своє подвір’я.

– Cказав: “я зперечую проти рішення суду”, вилив на себе горючу суміш і підпалив себе. Він хотів просто їм показати, що не здається і ніколи не здасться, – каже дружина померлого Галина Швець.

Загасити одяг на чоловікові присутнім вдалось не одразу. Він міцно замкнув вхідні двері на подвір’я. Суддя Валерій Савенко і досі не оговтався від шоку.

– Підбіг, його пхнув і кричу “качайся, гаси пожежу”. Він, щоправда, почав качатися. Потім чоловік підбіг з вогнегасником. Коли збив вогонь, ми відразу викликали швидку, міліцію. Бо це – ЧП”, – розповідає суддя Золотоніського районого суду Валерій Савенко.

Чоловік отримав близько 60% опіків тіла. Він помер у лікарні наступного дня.

“В слідчому Золотоніському відділені знаходиться провадження за фактом доведення до самогубства.  Зараз проводиться перевірка”, – повідомив речник УМВС в Черкаській області Дмитро Грищенко.

Сьогодні Валерія Швеця поховали. Його родичі запевняють: відстоюватимуть метри свого наділу і надалі.