10 золотонісців підхопили сальмонельоз після святкування на природі

У Золотоноші зафіксоване групове захворювання на сальмонельозну інфекцію. Подія трапилась після вживання харчових продуктів та готових страв під час святкування дня народження з виїздом на природу.

За інформацією обласної Держсанепідслужби, у 10 із 12 хворих встановлено діагноз сальмонельоз. За результатами бактеріологічних досліджень аналогічний збудник виділений у вжитих в їжу продуктах та стравах (ковбаса копчена, салат із синьої капусти з майонезом, каша пшоняна, салат з печінки з майонезом, майонез домашнього приготування).

Усі хворі проліковані та наразі виписані зі стаціонару. Завершено медичний нагляд за контактними особами, що були присутні на святкуванні.

В результаті комплексного санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що причиною спалаху стало вживання недоброякісних харчових продуктів та готових страв  внаслідок порушення гігієнічних вимог щодо їх приготування, транспортування та зберігання.

Фахівцями держсанепідслужби проведено комплекс необхідних санітарно-протиепідемічних заходів, в осередках захворювань – заключні дезінфекційні заходи.