Золотоношею знову курсував ретро-потяг [ФОТО]

9 травня в черговий раз відбулось екскурсійне турне на раритетному паровозі Су 251-86. На честь свята Одеська залізниця запустила безкоштовний потяг із шести плацкартних вагонів за маршрутом Шевченко-Черкаси-Золотоноша та назад.

Надвеликого ажіотажу не було, проте і смілянці, і черкащани, і золотонісці залюбки приємно провели час у дорозі під відомством цієї доволі галасливої залізної машини. Окрім того, у Золотоноші пасажирам запропонували ще декілька цікавинок, адже стоянка тривала аж три години. Це зумовлено тим, що паровоз необхідно було заправити водою, з чим допомогли місцеві працівники ДСНС. А під час тривалої зупинки кожен мав змогу отримати доступ до головної кабіни, топки, тендеру (місце для зберігання вугілля). Відповідно й напливу тих, хто виявив бажання побувати у шматочку історії самому, або ж з дітьми, вистачило якраз на 180 анонсованих хвилин.

Радощів дітлахів, ще більших захопливих почуттів істориків чи реконструкторів цього дня справді вистачало. Паровоз Су 251-86 поїхав на заслужений відпочинок, готуючись до наступного екскурсійному прийому людей. Хоча й варто зазначити, що спокій сталевому велету теж лише сниться – останнім часом він встиг знятися у вже легендарному українському фільмі “Поводир” та ще в декількох стрічках.

Фото: 1intclubdniprovych, Юрій Слюсар

Ретро потяг Золотоноша 01 Ретро потяг Золотоноша 02 Ретро потяг Золотоноша 03

Кабіна паровозу зсередини

Ретро потяг Золотоноша 04

Вихід до тендеру – місця зберігання вугілля

Ретро потяг Золотоноша 05

Топка

Ретро потяг Золотоноша 06

Золотоніські пожежники заправляють велета водою

Ретро потяг Золотоноша 07 Ретро потяг Золотоноша 08 Ретро потяг Золотоноша 09 Ретро потяг Золотоноша 10 Ретро потяг Золотоноша 11 Ретро потяг Золотоноша 12 Ретро потяг Золотоноша 13 Ретро потяг Золотоноша 14 Ретро потяг Золотоноша 15 Ретро потяг Золотоноша 16 Ретро потяг Золотоноша 17 Ретро потяг Золотоноша 18 Ретро потяг Золотоноша 19 Ретро потяг Золотоноша 20 Ретро потяг Золотоноша 21 Ретро потяг Золотоноша 22