Матір золотоніського десантника отримала посмертний орден сина [ВІДЕО]

Мати загиблого у зоні АТО офіцера ЗСУ Євгена Півня отримала медаль за подвиг сина. Він був професійним військовим, який не одноразово їздив у небезпечні відрядження на схід країни. Одне із них закінчилось трагедією. 4 жовтня минулого року майор пожертвував своїм життя заради своїх солдат у Донецькому аеропорту, йдеться у сюжеті телеканалу “Рось”.

71 річна Ганна Пилипівна досі не може повірити у те, що її молодшого сина вже немає серед живих. Жінка мужньо тримається, але, зізнається, щодня плаче. Як саме він загинув – жінка точно не знає. Ій розповідали різні версії.

– Про те, що син воював у АТО  я  дізналася потім. Він мені нічого не казав. Не хотів, щоби хвилювалася, бо маю слабке серце, – пригадує жінка. – Знав тільки чоловік. Як мені потім переповів, він сказав нашому сину, щоб обережним був. А Женя відповів: «Як обережно, то це треба в бліндажі сидіть, а я маю по-справжньому захищати Батьківщину».

Ганна Пилипівна розповідає, що Євген з дитинства мріяв про кар’єру військового. Після школи наслідував приклад батька – став офіцером. Сумлінна служба і бездоганна репутація дозволили дослужитись до майора. Із початку збройного конфлікту на сході Євген Півень відстоював інтереси неподільної України.

За проявлений героїзм жителя Золотоноші Євгена Півня представили до нагороди «За заслуги перед Черкащиною».

Окрім цього, загиблого офіцера представлено до звання Героя України. Найближчим часом це питання із державною нагородою має вирішитись, — пообіцяли владці.

Півень був старшим офіцером відділення по роботі з особовим складом 79-ї окремої аеромобільної бригади. Загинув 4 жовтня під час виконання бойового завдання. Майор ціною власного життя забезпечив відхід своїх бойових товаришів з небезпечної зони.

Народився Євген у 1972 році в Золотоноші. У 1994 році він закінчив Харківське вище військове командне танкове училище, після чого потрапив на службу до 40-ї десантно-штурмової бригади, що в Миколаєві. У 1999 році закінчив військову академію в Києві. Брав участь в миротворчій операції з підтримання миру і безпеки в Косово в 2010-2011 роках.

За даними Одеського регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, на всіх посадах, які майор Півень займав протягом військової служби, він проявляв кращі риси українського офіцера: досконале знання військової справи, високу відповідальність за доручену справу, турботу підлеглими, порядність і принциповість. Після його загибелі сиротами залишилися дві дочки віком 16 та 15 років.