Черкаський драмтеатр запрошує на сучасну виставу від золотоніського режисера

Прем’єра унікальної постановки “Мости” відбудеться 11 травня у Черкаському драмтеатрі. Це історія на одну дію за мотивами творів українського письменника Сергія Жадана. Режисер — Олександр Демешко, молодий хлопець із Золотоноші.

Для створення вистави митець використав збірки віршів “Вогнепальні та ножові”, “Динамо Харків”, книгу оповідань “Біг Мак та інші історії”, “Месопотамія”, “Анархія в Україні”. У “Мостах” глядачі почують музику львівського неокласика Єгора Грушина. Лунатимуть і відомі українські та зарубіжні музичні композиції.

Напередодні прем’єри Олександр Демешко розповів порталу in.ck.ua про задум вистави.

– Близько двох років тому моя знайома розповіла про Сергія Жадана та його творчість. Вона знала всі вірші напам’ять, показала мені його книжки. Я перечитав всю прозу, поезію. І от на останньому курсі навчання вирішив зробити постановку, – розповідає Олександр Демешко про задум вистави напередодні прем’єри. – З осені і до грудня минулого року я працював над створенням інсценівки. Згодом дав почитати сценарій художній раді драмтеатру. Але почув відповідь, що Жадан — неформат.

Тоді ж Демешко разом із художнім керівником Черкаського драмтеатру Сергієм Проскурнею вирішили зробити самостійну роботу. Так би мовити, незалежно від театру, але в театрі. Сам автор не любить визначати жанр твору. За його словами, ця вистава — боротьба.

– Я борюся проти стереотипів, сталих задумок про театр. Люди думають, що театр — це вічна класика, там показують одне й те саме. Але нині вистави у театрах спрямовані на молодого глядача. Драматурги пишуть нові драми, режисери знімають сучасні постановки. І я хочу показати цю сучасність, – пояснює Демешко.

Режисер намагаючись довести, що за творами Сергія Жадана можна створювати інсценівки, зауважує, що німецький режисер Маркус Бартл поставив виставу за романом Сергія Жадана “Депеш Мод”. А у столичному театрі імені Франка показують його трагікомедію “Гімн демократичної молоді”

Постановку “Мости” безкоштовно покажуть 11 травня о 21:00 — така собі “нічна вистава” у вихідний день (у Черкаському драмтеатрі понеділок — вихідний день). Пізніше “Мости” мають з’явитися у репертуарі театру.

Олександр Демешко 01