У Меморіальному парку вшановували ліквідаторів аварії на ЧАЕС [ФОТО]

 26 квітня – День Чорнобильської трагедії. Цього дня тисячі людей схиляють голови у скорботі за всіма, хто став жертвою радіаційного випромінювання. 29 років тому світ облетіла тривожна звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Трагедія забрала здоров’я багатьох наших співвітчизників, позбавила житла і скалічила долі мешканців чарівного українського Полісся. З цієї нагоди, за повідомленням Золотоніської РДА, у міському Меморіальному парку відбувся мітинг-реквієм. Участь у заході взяли голови райдержадміністрації Олександр Лісовий, районної ради Валерій Саранча та міський голова Віталій Войцехівський, представники чорнобильських організацій, громадськості.

В Золотоніському районі на обліку перебуває 550 осіб, перед якими, за словами Лісового, усі схиляють голови, вшановуючи світлою пам’яттю і загиблих героїв-чорнобильців.

– Здоров’я, благополуччя, терпіння тим, хто сьогодні з болем в серці згадує події того дня, – звернувся до присутніх районний очільник. – Наш спільний обов’язок – оточити вас належною турботою та увагою.

Учасники мітингу-реквієму поклали квіти до пам’ятного знаку героям ЧАЕС.

Також у закладах освіти протягом квітня-травня проходитимуть виховні години, семінари, круглі столи, лекції, бесіди, присвячені 29-м роковинам аварії за участю її ліквідаторів. У бібліотеках району організовано тематичні літературні композиції

Довідка: на території Золотоніського району, який не відноситься до радіоактивно-забрудненої території, проживає 550 ліквідаторів аварії на ЧАЕС та переселенців із забрудненої зони, з них 50 осіб – I категорії , 137 осіб -II категорії, 217 осіб – III категорії та 24 вдови, чоловіки яких померли від хвороб, пов’язаних з радіацією, та 146 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

 

вшанування ліквідаторів аварії чаес 02 вшанування ліквідаторів аварії чаес