Американські волонтери будують масштабний спортивний табір на околицях міста [ФОТО, ВІДЕО]

Сучасний спортивний табір для юних скаутів площею понад два гектари побачать золотонісці вже через два роки. Фундамент грандіозного комплексу на прикладі аналогічного “кемпу” у Міннесоті заклали днями представники американської волонтерської організації Shepherd’s Foundation.

Мережа інженерних та природних споруд розташовуватиметься на околицях міста в районі вулиці Степова, де вже багато років функціонує Молодіжний ресурсний центр, що побудований також за ініціативи зазначеної фундації. Тут взяти участь у екстремальних та спортивних розвагах, пожити у лісі та водночас більше познайомитися з духовними цінностями зможуть протягом десяти діб більше сотні дітей. Заїзди ж організовуватимуться регулярно протягом теплої пори року.

Родина Вікландів, засновники організації, на вустах у жителів міста давно. Ще 23 роки тому, відвідавши пострадянську Золотоношу, Пол Вікланд (успішний на той час бізнесмен у медичній сфері) був вражений відсутністю будь-якого нормального забезпечення місцевих лікарів та їхньою самовідданістю роботі у таких умовах. Саме відтоді і бере початок яскрава для Золотоноші історія фундації.

Окрім матеріальної допомоги місцевій лікарні (сучасне медичне обладнання, медикаменти, меблі), надавалась ще й безцінна методична. Золотоніські лікарі у 90-х роках за кошт волонтерів стажувалися у США та вчилися виконувати складні операції, з використанням провідних технологій. Завдяки такій співпраці місто досі славиться зірковою плеядою стоматологів та хірургів, котрим в той час випала нагода втілити свої знання у дещо більше.

Як виявилось, на медицині диво не скінчилось. Дружина ініціатора Лінда Вікланд, педагог за фахом, перейнялась місцевою освітою та дітьми. Її ж ідеї втілились у багаточисленні літні дитячі табори на базі шкіл міста, або ж інших муніципальних закладів. Знання за допомогою заокеанських волонтерів намагались передавати у найрізноманітніших сферах – спортивні табори, музичні, вокальні, драматургійні, лінгвістичні тощо. Всі ці роки вони пліч о пліч щоліта працювали з українськими вчителями задля місцевих дітей.

Не менш суттєвою стала і матеріальна допомога навчальним закладам. За кошт Shepherd’s Foundation були відкриті комп’ютерні класи, ресурсний центр англійський клуб, відремонтовано туалети та ще немало приміщень у школах №2, №3 та гімназії.

Надалі планують повністю переключитися на дітей-сиріт. Вже й відкрили побудований власноруч дитячий будинок у Полтаві. А для золотоніських школярів готують сюрприз у вигляді плідної співпраці з американськими навчальними закладами.

З нагоди церемонії закладення фундаменту табору, а також задля підведення підсумків десятирічної роботи, до Золотоноші завітало більше двох десятків волонтерів зі США, які всі ці роки докладали зусиль для допомоги дітям. Найбільше вразила гостей стрімка динаміка змін в українському суспільстві. Після візиту до трьох згаданих навчальних закладів усі американці в один голос констатували – вони справді приїхали вже до іншої країни.

За їхніми словами, зміни разючі всюди – від самих шкільних приміщень, до світосприйняття, поведінки та співпраці дітей, вчителів та батьків. Крім того, щиро захоплюються заокеанські волонтери самовідданою працею освітян, адже у них на батьківщині вчитель не має і частки того навантаження, котре присутнє в Україні.

Відвідавши три школи та зустрівшись зі старими українськими друзями, члени фундації попрямували додому. Дехто з них повернеться влітку для проведення лінгвістичного табору, а дехто вже зовсім скоро працюватиме над спортивним комплексом, котрий не тільки оздоровлюватиме дітей Черкащини та Полтавщини, а й дасть немало робочих місць місцевим жителям.

Shepherd’s Foundation 1 Shepherd’s Foundation 2 Shepherd’s Foundation 3 Shepherd’s Foundation 4 Shepherd’s Foundation 5 Shepherd’s Foundation 6 Shepherd’s Foundation 7 Shepherd’s Foundation 8 Shepherd’s Foundation 9 Shepherd’s Foundation 10 Shepherd’s Foundation 11 Shepherd’s Foundation 12 Shepherd’s Foundation 13 Shepherd’s Foundation 14 Shepherd’s Foundation 15 Shepherd’s Foundation 16 Shepherd’s Foundation 17 Shepherd’s Foundation 18 Shepherd’s Foundation 19 Shepherd’s Foundation 20 Shepherd’s Foundation 21 Shepherd’s Foundation 22 Shepherd’s Foundation 23 Shepherd’s Foundation 24 Shepherd’s Foundation 25 Shepherd’s Foundation 26 Shepherd’s Foundation 27 Shepherd’s Foundation 28 Shepherd’s Foundation 29 Shepherd’s Foundation 30 Shepherd’s Foundation 31 Shepherd’s Foundation 32 Shepherd’s Foundation 33 Shepherd’s Foundation 34 Shepherd’s Foundation 35 Shepherd’s Foundation 36 Shepherd’s Foundation 37 Shepherd’s Foundation 38 Shepherd’s Foundation 39 Shepherd’s Foundation 40 Shepherd’s Foundation 41 Shepherd’s Foundation 42 Shepherd’s Foundation 43 Shepherd’s Foundation 44 Shepherd’s Foundation 45 Shepherd’s Foundation 46 Shepherd’s Foundation 47 Shepherd’s Foundation 48 Shepherd’s Foundation 49 Shepherd’s Foundation 50