У центрі соцдопомоги відкрили “Арт-майстерню” для жінок [ФОТО]

Від березня на базі центру соціальної допомоги розпочав свою роботу проект міської організації «Союз організацій інвалідів Укрїани» під назвою “Арт-майстерня”. Ініціатива організована за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА. Проект має на меті допомогу жінкам, що потрапили в складні життєві обставини.

За словами авторів, робота “Арт-майстерні” поєднує в собі комплексний підхід, що проявляється в різних формах психологічної роботи в групах, а саме: арт-терапевтичні заняття, тренінгові, психокорекційні групи, творчі та інші заняття.

Психолог міського центру соцдопомоги Ольга Котюн розповідає, що основна форма роботи “Майстерні” – арт-терапія. Це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Головна її ціль – гармонізація розвитку особистості через розвиток здатності до самопізнання та самовираження.

– Психокорекційні групи дають учасникам змогу пізнати причини труднощів у спілкуванні особистісного характеру та їхню глибиннопсихологічну зумовленість. Творчі заняття дають можливість для саморозвитку та набуття нових вмінь та навичок у різних напрямках мистецтва, – розповідає Котюн.

Одне з планових занять вона й провела 22 квітня. Захід зібрав 25 місцевих жінок. Тема семінару (“Як навчитися керувати своїми почуттями”), на думку місцевих фахівців, виявилась вельми актуальною для учасниць. Атмосфера ж склалась дружньою та комфортною – жінки жваво обговорювали проблеми, що їх турбували, та активно спілкувались між собою.

Опісля психологічного майстер-класу, за повідомленням міського центру соцдопомоги, учасниці розділилися на 2 групи за бажанням та відвідали воркшопи з декупажу (майсер Олена Шевченко) та газетоплетінню (майстер Тетяна Ярош, голова МО «Союз організацій інвалідів України»).

В подальшому ініціатори обіцяють проводити заняття за наступними напрямками: «Зустріч із собою» (сприяння процесу самопізнання та саморозвитку), вільне спілкування, потреби і почуття, розвиток емоційного інтелекту, дитячо-батьківські стосунки, взаємини між чоловіком і жінкою, любов і нелюбов у стосунках (дружніх, сімейних, інтимних), здоров’я тощо. Також мають намір проводити цікаві арт-терапевтичні заняття.

Арт-майстерня 01 Арт-майстерня 02 Арт-майстерня 03