День здоров’я у Золотоноші відзначили соціальними вуличними акціями

До Дня здоров’я на базі третьої школи проведено практичний семінар для соціальних педагогів та психологів. Банальне, на перший погляд, дійство відбулося не у формі звичного тренінгового заняття. На думку організаторів, найкращим методом активізації громадської відповідальності учнівської молоді є безпосередня участь у заходах. Навчальний заклад вже має досвід у проведенні вуличних акцій, приурочених до 8 березня та 1 квітня.

За повідомленням міського відділу у справах сім’ї та молоді, започатковану традицію цього дня вирішили поширити і на інші школи. Вчителям та учням було запропоновано взяти участь у декількох заходах.

Для попередження вживання алкоголю неповнолітніми золотонісці відвідували магазини у центрі міста із закликом «Я не продаю алкоголь неповнолітнім» та розміщували відповідну соціальну рекламу.  Всеукраїнська акція «Відповідальність починається з мене» розрахована на специфічну цільову аудиторію – продавців торгівельних закладів.

В рамках акції «Вітамінні бомби» учасники поширювали знання про необхідність здорового харчування та підтримку організму у весняний період. Волонтери роздавали перехожим на центральній вулиці міста символічні набори овочевих продуктів (яблука, часник, цибуля, морква, буряк), які попередньо зібрали учні молодші школярі ЗОШ №3.

Наостанок освітяни та учні пропонували містянам взяти участь у вікторині. про складові здорового способу життя. Перехожим ставили запитання, а в разі правильної відповіді вони отримували бонус – вітамінку. В іншому разі респонденту пропонували продемонструвати елемент ранкової зарядки.

– Вуличні акції – однин з найбільш вдалих методів роботи для молоді. Переваги проявляються в тому, що вони дають можливість публічної демонстрації громадянської позиції, – пояснює мету Оксана Червякова, фахівець відділу. – Позитивний заряд молоді для подальших дій отримується завдяки тому, що вони беруть участь в гарній справі колективного характеру.

Окрім цього, за словами Червякової, діти отримують ще й задоволення від акції, бо волонтери бачать свій первинний результат роботи: роздача листівок, бесіди-дискусії про проблему з перехожими тощо.

День здоров'я 01 День здоров'я 02