Жителі Вільхів та Чапаєвки саджають картоплю, а знаходять протитанкові снаряди і міни [ФОТО]

Поблизу автомобільної дороги в напрямку села Вільхи під час земляних робіт було виявлено протитанкову міну діаметром 280 міліметрів часів Другої світової війни.

Цієї ж доби, за повідомленням обласного Управління ДСНС, увечері поблизу села Чапаєвка на відкритій території під час роботи на земельній ділянці місцеві жителі помітили два підозрілих предмети. Після огляду небезпечних знахідок рятувальники ідентифікували їх як мінометну міну діаметром 76 міліметрів та артилерійський снаряд діаметром 88 міліметрів часів виробництва того ж періоду.

На місці виявлення боєприпасів зі складу працівників міліції була виставлена охорона. А самі знахідки будуть знешкоджені на спеціальному полігоні піротехніками Управління.

Всього з початку року на території області знайдено та знищено 67 боєприпасів часів Другої світової війни.

Управління держслужби з надзвичайних ситуацій звертається до всіх громадян та наголошує, що в разі виявлення незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні слід припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця та організувати охорону небезпечного місця. Також не варто допускати сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули спеціалісти, і в жодному разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет.

– Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з «відлунням війни», – наголошується у зверненні рятувальників.

протитанкова міна Вільхи

мінометна міна артилерійський снаряд Чапаєвка