Богдан Мартовський » Автостопом у Кишинів

Від редакції: Про цього золотоніського мандрівника ми вже розповідали у нещодавній публікації. Юнак, котрий об’їхав ледь не задарма 18 українських міст, тоді обіцяв найближчим часом розпочати подорожі закордон. І ці слова не виявились перебільшеними, адже через досить короткий проміжок часу Богдан вже публікує блог про свій перший досвід відвідування чужої країни. Хоч “закордон” цей і близький, та все ж мало хто наважиться завітати у гості до Молдови таким чином. Отже, про те, як побувати в Кишиневі за двісті гривень, дізнавайтесь у цікавому авторському матеріалі:

П’ятниця, 9-та ранку, траса Е95 (за станцією метро Теремки). Проходить година і зупиняється чоловік.На вигляд дуже зайнятий, з гарнітурою у вусі, постійно з кимось розмовляє. Особливість його була в тому, що він підбирав всіх підряд (було трохи тіснувато). Щоправда, всі пасажири давали гроші. Крім мене. Висадив біля Білої Церкви.

Наступна машина зупиняється через 40 хвилин. Водій сам з Росії, дуже проросійсько налаштований. Вважає, що діти народжуються відразу або розумними або тупими, незалежно від освіти. Дуже цікавим збігом було те, що його дочка закінчила НПУ ім. Драгоманова, фіз-мат інститут (де я і навчаюсь).

Після вислуховувань, як було гарно при Радянському Союзі та анекдотів про євреїв, він мене висаджує біля Умані.

Через 3 машини, по 40 хвилин очікування  на кожну (без цікавих випадків та історій) опиняюсь на трасі, що прямує на Кишинів. Йду пішки до зручного місця для стопу. Бачу – саме на тому місці стоїть вже машина, біля якої нервово курить цигарку самотній водій.

– Далеко идешь?
– В Кишенев.
– Еб*ть! Садись, хоть до Дубоссар довезу.

Ну ось так, я дістався до Дубоссар, від яких лишилось 40 кілометрів до Кишенева. Зважаючи на те, що це місто знаходиться в Придністров’ї, окремій республіці, то й кордон з Молдовою довелось переходити пішки, на що прикордонники дуже весело відреагували. Після безпроблемного переходу через кордон, зупинилася відразу ж інша машина – бусик, в якому їхали троє молдаван прямо на Кишинів.

Отже, 19:30, я в Кишиневі. Прямую пішки до закладу під назвою “Арт-Лабіринт”, попередньо домовившись за кауч (місце ночівлі для мандрівників, – ред.): “Просто говоришь что ты стопщик и тебя надо вписать, ребята поймут, ты не первый”.

Дізнався я про це місце за допомогою сайту Каучсерфінгу, де після 10-ти відмов отримав повідомлення, в якому одна дівчина розповіла мені про нього, за що я їй дуже вдячний. “Арт-Лабіринт” – це громадська організація, яка розташована в будівлі старого музею. Щоб проживати тут, ти маєш допомагати в прибиранні будівлі та приготуванні їжі. Мистецтво, музика, подорожі – це все об’єднує тутешніх відвідувачів. Присутня деяка прихильність до буддизму та Індії, різних шаманських штучок.

“Арт-Лабиринт – утопия современности, квазиреальность, иллюзорное путешествие внутрь себя в поисках внутреннего «Я»”.

Заклад, звісно, дуже атмосферний, з неймовірними людьми. Але спати в ньому ну дууже холодно.

Другий день розпочався з пошуків вина на місцевому базарі. Ціна 13грн/літр мене приємно здивувала. Придбавши вино та трохи перекусивши в мене виникла ідея щодо пошуку каучу. Взяв лист картону на базарі, написав на ньому “Need a couchsurfing” і пішов гуляти по Кишеневу. Кожен другий вчитувався в мій напис та ніхто не наважувався підійти.

І от, буквально після 10-хвилинної прогулянки до мене підходить чоловік, й починає говорити до мене англійською. Розповідає, що сам він з Німеччини, працює тут вчителем німецької мови, звати Олівер. Без проблем може надати мені нічліг, але зараз він дуже зайнятий і має йти, звільниться тільки під вечір. Отож, обмінявшись контактами (додали до друзів один одного в Фейсбуці), ми розійшлись в різні сторони.

Наступні 5 годин я просто гуляв містом. Дійшов до Маку, звідки зв’язався з Олівером. Зустрівшись, ми придбали пляшку вина та пішли святкувати знайомство до нього додому. Під час розмови найчастіше в нас піднімались дві теми – кліше та відмінність української і російської мов. В котрий раз переконуюсь, що моя англійська далеко не ідеальна, але для розмов згодиться.

Третій день нічим особливим не відзначився. Відвідав найбільший парк Кишенева – “Dendrarium”, придбав пляшку вина в якості сувеніру, погуляв містом, а під вечір знову пішов пити вино з Олівером.

Четвертий день, понеділок, 07:30. Через півгодини зупиняється перша машина, яка доїжджає до Крікови, звідти трьома автівками за три години до кордону і от я в Україні.

Здавалося б, пів-шляху пройдено, все добре. Всього лише 80 кілометрів до траси Одеса-Київ, ну а звідти вже без проблем до столиці. Та не так сталося, як гадалося. Стояти та стопити біля кордону мені не захотілося (ДУУУЖЕ ТУПЕ РІШЕННЯ), бо люблю йти під час автостопу. І от, коли вже йду третю годину поспіль (за 60 хвилин повз мене проїжджає максимум 10 машин), від кордону я вже відійшов на 20 кілометрів, виходу нема жодного. Тут і зупиняється веселий дід Міша, який їде саме до потрібної мені траси.

Та знову не все так весело, адже через 30 хвилин у нас зламався автомобіль. Ремонт його тривав цілу годину, але задля моральної підтримки діда Міші я вирішив не залишати його серед пустелі.

Через годину поїздки знову така ж проблема. Цього разу ремонт тривав 30 хвилин. Дід Міша потім перепитував мене, чи дуже я жалкую, що сів саме до нього, на що відповів: “Ви єдиний, хто зупинився протягом трьох години, за що я Вам дуже вдячний”.

18:00, я виходжу з його автівки і розумію, що тепер мені треба автомобіль, який доїде прямо до Києва, бо знаходжуся на відстані 300 кілометрів від нього, а скоро вже стемніє.

Випадково знайшов картонний лист, на якому написав “КИЇВ” та почав стопити. Проходить година – ніхто не зупиняється. Починає сутеніти, роздумую про ночівлю на зупинці. Але, НІ! Дива Трапляються! Зупиняється “хлібовозка”, на якій дістаюся до столиці о 23-й годині. Після 16 годин стопу я вдома. Це було круто!!!

Підсумок:

– 1000 кілометрів;
– 11 автомобілів
– 2 каучі
– 9 годин до Кишинева, 16 – до Києва.
– Витрачено 200 гривень за два дні в Кишеневі: на їжу та вино.

автостоп Кишинів 01 автостоп Кишинів 02 автостоп Кишинів 03 автостоп Кишинів 04 автостоп Кишинів 05 автостоп Кишинів 06 автостоп Кишинів 07 автостоп Кишинів 08 автостоп Кишинів 09 автостоп Кишинів 10