Олексанр Пацьора » Давайте почнемо з себе

Жахи війни на сході України навряд чи можуть залишити байдужою хоча б одну людину. Під час обох благодійних ярмарок у Золотоноші спільно з краєзнавчим музеєм нашого міста Координаційний комітет сприяння обороні України проводив виставку трофеїв безпосередньо із зони АТО, котрі ми з колегами привозили з передової. І єдиним питанням, котре цікавило всіх охочих зазирнути у само пекло війни на нашій виставкі, було: коли це все там закінчиться. Не буду приховувати, подібні запитання ріжуть без ножа, адже не можна ділити Україну на «там» і «тут». Ми єдині і це аксіома.

Знаю напевно, що хлопці, які ризикуючи своїм життям, захищають свій народ та країну,  готові без вагань покласти своє життя за нас та наших дітей. Вони прекрасно знають, за що воюють. Прикро, що існує чимало мирних жителів нашої країни вважають, що війна десь там, на іншому кінці країни і їх вона не обходить. Як таке може бути? Невже це не наші міста та села знищують російські терористи? Невже це не наших братів та сестер січуть з важкої артилерії путінські прихвостні? Нелюди, для яких слово перемир’я, будь-які угоди не мають жодного значення. Для яких ціна людського життя не вартує нічого…

Наші хлопці на передовій, які незважаючи ні на що, ще раз довели, що нас не зламати. Путін, розпочинаючи цю війну, не зважив на одну деталь. Для нашої нації це не перше випробування. Усі попередні історичні потуги зовнішніх і внутрішніх ворогів нашої країни бажаного не принесли. Чи зможе нам хтось щось протиставити тепер, коли за побитих «Беркутом» студентів вступилося майже півмільйона людей, які протягом доби зібрали на Майдані Єдності. Путін не врахував, що Майдан об’єднав народ України в кулак правди, який протистояв стражам закону та чиновникам, які вважали що перед ними потрібно приклонятись як перед богами. Людям набридло, що тих, кого ми обирали для контролю державних ресурсів та бюджету Українии, зовсім не хвилює майбутне нашого народу. Більше того, й досі відбувається нагле розкрадання бюджету, розпродаж наших з вами земель. Триває знущання над простими людьми, з яких здирають останню копійку податками та законами, які загнали людей в безвихідь.

Чому надалі закриваємо очі на ще більшу корупцію влади, та щось чекаємо, сподіваючись, що хтось за нас це зробить? Згадайте як після майдану чиновники боялися народ, намагалися уникути хабара, або зробити це тихенько з-під поли. Вони намагалися поводитися зовсім по-іншому, поводячи себе обережно, побоюючись людського гніву. Весь світ знає, що народ нашої країни не злякався найбільшої в світі військової держави, а, об’єднавшись та майже без підтримки влади, пішли вперед без жодного сумніву в перемозі. Ми стали на захист наших кордонів та дітей. Волонтери забезпечують наших військових всім необхідним,  згуртувавшись в одне ціле з населенням, а солдати роблять свою роботу, незважаючи ні на шо.

Давайте почнемо з себе. Не дамо відновити чиновникам свою силу, відчуття безкарності. Щоб вони і надалі знущались над народом. Важливо не кидати справу, яка почала на майдані ламати механізми корупції та можливості зради свого народу. Почнемо в собі будувати краще майбутнє з оглядом на наших дітей і світле небо над їхніми головами.

пацьора

Олександр ПАЦЬОРА, співзасновник ГО «Координаційний комітет сприяння обороні України», боєць батальйону «Айдар»