“Скасовуються всі обмеження щодо субсидій”, – Управління праці

З 1-го травня поточного року призначення субсидій відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви та декларації. Скасовується необхідність подання довідок про доходи, у тому числі, й працюючих осіб, про склад сім’ї, тощо. При цьому, декларація про доходи матиме спрощену форму – лише один аркуш.

Перевірка достовірності даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом запитів до відповідних органів, установ та організацій.

Згідно роз’яснень міського Управління праці та соцзахисту, кожен може подати заяву та декларацію, але чи отримає добро, чи відмову – це вже вирішується індивідуально. До речі, кожне домоволодіння у квітні одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії.

Скасовуються усі обмеження: наявність у власності двох житлових приміщень чи двох автомобілів; наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні; здача в найм житлового приміщення. Враховується як обмеження лише здійснення одноразової дорого вартісної покупки на суму понад 50 тисяч гривень за останні півроку.

Віднині держава запроваджує надання субсидій на 12 місяців, на весь рік, а не на опалювальний період, як було раніше. До того ж, встановлюється автоматичний принцип оформлення цієї допомоги на новий період. Тобто, вам не потрібно повторно звертатися до управління праці, але за умови відсутності змін.

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкриті особові рахунки на оплату комунальних послуг.

За більш детальною ж інформацією працівники Управління радять звертатися до відділу грошових виплат та компенсацій, що знаходиться за адресою вул. Шевченка 70, або ж телефонувати за номером 5-27-92.