Депутати міської ради намагаються врятувати залізничну амбулаторію

Щоранку лікар-терапевт Віра Антонова йде на роботу в лікарську амбулаторію, якою завідує з 1986 року. Вона розташована на першому поверсі двоповерхового гуртожитку в районі машинобудівного заводу ім. Лепсе в Золотоноші. Досі була відомчою: належала «Укр­залізниці» та підпорядковувалась Смілянській залізничній лікарні. Але зараз медпрацівник ходить на роботу не як раніше, а щоб відстояти амбулаторію, аби її не закрили, розповідає Черкаський край.

До відомства транспортного машинобудування належав і місцевий ремонтно-механічний завод, тому вважалась амбулаторіязаразом і заводською, директори яких піклувалися про неї як про власну. Тут у лабораторії без «липи» зроблять аналізи й нададуть стоматологічну допомогу, є і сучасне медичне обладнання, і ще робоче радянське.

З усіх дев’ятьох працівників — 2 терапевти і 5 медсестер, санітарки — познімали всі надбавки, вони по черзі ходять у відпустки по п’ять днів за свій рахунок. Бо амбулаторію скоротили, як і багато інших відомчих (на всю державу залишилось усього 11 залізничних лікарень).

— Хочу, щоб зберігся медичний заклад, у якому все моє життя. Хай би це була сімейна амбулаторія, де лікуватимуть людей так, як вони цього потребують, — каже Віра Антонова.

— Закриття цієї амбулаторії вважаємо як особисту втрату — наші слухачі тут обов’язковий медогляд безкоштовно проходять, отримують необхідну медичну допомогу, а для міської поліклініки наш контингент — чужий, – бідкається директор Золотоніської технічної школи Анатолій Товмаш.

Тими, хто виявив готовність не допустити закриття установи, стали депутати Золотоніської міської ради. Вже на двох сесіях вони обговорюють це питання. Днями на сесії розглядалося надання згоди на прийняття в комунальну власність рухомого майна лінійної амбулаторії станції Золотоноша, що стоїть на балансі ДЗ «Відділкова лікарня станції імені Тараса Шевченка ДП «Одеська залізниця». За це рішення проголосували одноголосно.

Для обговорення питання на міську сесію був запрошений голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий. Він притримується думки, що на фінансування амбулаторії потрібно на рік 480 тисяч гривень, тому не варто переадресовувати ці кошти із субвенції на Смілу, бо тоді майже на півмільйона збільшиться дефіцит золотоніської медицини.

Головний лікар Золотоніської райлікарні Сергій Примак нагадав, що лікарня фінансується з двох джерел — районного і міського. За потреби 56 млн. медицині виділено 42 млн., тобто вона недофінансована. Якщо торік кошти почали закінчуватись у вересні, то цьогоріч це станеться раніше. Тому й витрат на амбулаторію бюджет не осилить, їх потрібно шукати з іншого джерела.

На думку міського голови Віталія Войцехівського, амбулаторію треба зберегти обов’язково, адже в перспективі Золотоніська лікарня може обслуговувати три райони. Своє слово мають сказати й депутати районної ради. Можливо, для цього потрібно буде створити робочу групу чи спеціальну комісію. Будуть шукати вихід і кошти.

Сьогодні згадана амбулаторія доступна для простих людей. Судячи з того, як налаштовані депутатський загал та міський голова, є надія, що така репутація збережеться за майбутньою амбулаторією сімейної медицини.