Лідер американського панк-гурту гостював у Золотоноші

Фронтмен панк-рок гурту Gogol Bordello Євген Гудзь днями завітав до нашого міста. Співак, емігрувавши до США у 1989 році, не забуває своє українське географічне походження та вузьке національне коріння. Гудзь – представник малої ромської етнічної групи серви.

Основною ж метою відвідин було спілкування із місцевим ромським письменником Володимиром Бамбулою, котрий багато писав про сервів у своїх книгах “Нерідні діти світу” та “Циганська доля – що вітер в полі”.

Про це повідомляє син автора збірок, Володимир Бамбула, на своїй сторінці у соціальній мережі. 

gogol bordello 01

Сам Євген, уродженець міста Боярка, що на Київщині, заснував у 1999 в Нью-Йорку інтернаціональний гурт, котрий за 16 років встиг відзначитись семи альбомами, саундтреками до двох голівудських фільмів, а також спільним виступом з Мадонною на лондонському стадіоні “Уемблі”.

Gogol Bordello переважно складається із музикантів східноєвропейського походження, емігрантів з України, Росії, Ізраїлю. Вони прославились у всьому світі театралізованими постановками концертів, які є сумішшю карнавалу, комедії, фарсу, кабаре та балагану. Їхня музика зазнала істотних впливів української-карпатської та циганської музики, яка супроводжуєтся акордеоном та скрипкою (в деяких альбомах й саксофоном) і є поєднанням кабаре, панку, фолк-року, романсу, рок-н-ролу і дабу.

У 2011 році колектив взяв участь у створенні документального фільму про сучасний український футбол та фанатські рухи «Останній аргумент». Зокрема, вони записали власний варіант пісні Ігора Шамо «Києве мій», а трек «Динамо Київ» (на музику Адріано Челентано) увійшов до концертної програми гурту.