Юні шахові знавці виборювали Кубок міста [ФОТО, ВІДЕО]

Перший міський турнір на базі новоствореного шахового клубу “Гамбіт” проведено в суботу у Золотоніській гімназії. 24 дітлахів з усіх семи шкіл райцентру змагалися за першість (командну та індивідуальну) протягом трьох годин, граючи у “Рапід”, різновид швидких шахів, де кожному гравцеві на партію виділяється 15 хвилин. Команди зустрічались з суперниками за коловою системою у сім турів.

Виборювали школярі Кубок міського голови, який і став ініціатором спортивного заходу для місцевих дітей. За словами посадовця, сама ідея турніру належить не йому, а ініціативним містянам, активним любителям цього виду спорту.

– Звісно, подібні змагання – не новина, адже різноманітні змагання проводились регулярно і в Будинку школяра, і на базі третьої школи, – розповідає Віталій Войцехівський. – Але, якщо ми вже маємо спеціалізоване приміщення у цьому навчальному закладі, то гріх не проводити заходи, котрі якісно вирізнятимуться.

Також міський очільник зауважив, що на майбутнє вже існують цікаві ідеї, які, проте, розголошувати поки що не будуть. Для популяризації ж шахів мають намір перейняти досвід Львівської міської ради.

– Різноманітні турніри будуть проводитись і надалі, адже організаційні витрати тут мінімальні, – зауважив Войцехівський. – Головне, що є велике бажання саме у дітей, котрі можуть і хочуть себе проявити.

За результатами спарингів, командну перемогу прогнозовано отримав колектив першої школи, здобувши і сам Кубок.  Друга сходинка за командою третьої школи, а бронзу здобули гімназисти. Індивідуальні відзнаки за найбільшу кількість перемог отримали Денис Шварьов (гімназія), Ярослав Кобець (СШ №1) і юна зірка золотоніської шахової школи Ростислав Гончаренко (ЗОШ №3). Окрім медалей, всі учасники турніру поласували фірмовим тортом з емблемою Клубу.

В цілому юні шахісти, за словами головного судді змагань Миколи Синьоока, показали доволі непоганий рівень – значно більший, аніж очікувалось. Особливо задоволений заслужений гросмейстер міста виконаною задачею популяризації шахів.

– Треба наочно показувати, що в місті є два якісних гуртки – у гімназії та в Будинку школяра, – зазначив Синьоок. – Діти з задоволенням ходитимуть, перейматимуть досвід, а Золотоноша стане шаховим містом не лише серед дорослих.

За словами ж директора гімназії Любові Денисюк, в навчальному закладі справді розпочався шаховий бум, адже непоодинокі випадки, коли школярі несуть до школи свої дошки, бо не можуть знайти вільного місця у Клубі. На позитивний вплив логічних ігор вказують і соціальний педагог з психологом: за спостереженням фахівців, діти з девіантною поведінкою стали непомітними, адже вільний час та свою енергію направляють у саморозвиток.

– Діти спілкуються, вчаться програвати, знайомляться, пізнають один одного. Ця шахова культура змінила життя школи, – коментує роботу клубу Денисюк.

Наступного ж року тут планують включити шахи до навчальної програми у форматі факультативів. Вже започаткований науково-педагогічний експеримент “Розвиток логічного мислення молодших школярів засобами інтелектуальних ігор”. Клас таким чином працюватиме не лише на перервах та в позаурочний час, але й під час навчального процесу.

На весну колектив навчального закладу разом з керівником шахового гуртка, новоспеченим чемпіоном міста Андрієм Чопоровим, мають великі плани. Протягом двох місяців, окрім занять, буде проводитись масовий шкільний чемпіонат задля популяризації гри та стимулювання розвитку учнів.

P3140002 P3140011 P3140013 P3140016 P3140018 P3140019 P3140023 P3140038 P3140040 P3140046 P3140052 P3140055 P3140061 P3140066 P3140070 P3140074 P3140083