Безкоштовне дитяче харчування та обладнання лікарні – Результати сесії районної ради

Відбулася чергова сесія Золотоніської районної ради, напередодні 92-ої річниці створення Золотоніського району, в роботі якої крім депутатів взяли участь ще стільки ж запрошених, понад 40 осіб.

За матеріалами Черкаського краю, вносячи зміни до бюджету, поділили на потреби району 7 мільйонів гривень. Як підкреслив голова районної ради Валерій Саранча, старалися нікого не обділити, тільки багатих, котрих одиниці. Цільові субвенції сільрад спрямували на освітлення й медицину. Зокрема, на медикаменти — 1,6 мільйона. І це найбільша сума, яка надавалась. Депутат Юрій Пономаренко, колишній головний лікар,
сказав, що він аплодував би, якби це було в 2013 році, але зараз 2015-ий, котрий накрив нас шквалом цін, тому цих коштів тепер вкрай мало.

Серед крупних бюджетних вкладень нинішнього року заплановане придбання апарату ультразвукової діагностики вартістю 1,1 мільйона гривень (коштом не лише з бюджету району, а й міста та області). Також 200 тисяч планують витратити на придбання міліцейського автомобіля.

З пропозицією розширити коло школярів, які користуються безплатним харчуванням, — годувати всіх учнів 1-4 класів — виступила завідувачка райвідділу освіти Валентина Денисенко. Рішення ухвалили, оскільки коштів на харчування хоч і не збільшується (1,8 мільйона), але їх на це вистачає.

Депутати прийняли звернення до керівників держави про народну стурбованість ситуацією з тарифами, цінами, підняттям пенсійного віку.

Депутат Юрій Хвиль, котрий регулярно вносить депутатські запити, озвучив пропозицію внести зміни в розклад руху ранкового дизель-поїзда Гребінка-ст. Шевченка, який о 5.20 із Золотоноші відходить на Черкаси напівпорожній. Якби він вирушав о 6.30, ним могло скористатися більше людей. Це особливо важливо в час, коли подорожчав проїзд на автотранспорті.