Хочете жити в достатку – витрачайте гроші, а не накопичуйте, – економіст

Під час кризи не варто тримати гори запасів, слід витрачати. Так буде краще і населенню, і економіці. Чим більше ви заощаджуєте, тим менше ваше багатство.

Таку позицію висловлює золотонісець Михайло Карий на пальтах Вікки. На думку підприємця, паніка серед населення не лише шкодить економіці, а й призводить до ще одного наслідку – від цього виграє лише посередник-супермаркет, а гривня девальвує і знецінюється.

 – Всі ви ледь-ледь відійшли від тої панічної ситуації з продуктами (крупи, цукор), що мала місце тиждень тому. Нині ціни відкотилися до попереднього рівня. Зараз я все частіше чую від наших містян у розмові щось на кшталт: “потрібно зараз берегти кожну копієчку, бо ні на що не вистачає”, – зазначив Карий.

Дописувач спробував “на пальцях” пояснити, як впливає на економіку подібна поведінка.

– Припустимо, ви починаєте змітати з полиць все і потім різко припиняєте витрачати гроші. Компанія-виробник отримує більше замовлення і вмикає більші потужності для виробництва цього замовлення. Собівартість товару від цього не падає, бо маємо перевантаження потужностей виробництва. Але і товар тепер збути неможливо. В результаті отримуємо перевиробництво, – пояснює Михайло.

Це ж, на його думку,  призведе до застою підприємства в найближчий місяць. Натомість собівартість товару від цього застою зросте, а отже, наступна партія товару буде дорожчою на полицях магазинів.

– І тут ви знову побіжите все змітати, – резюмує золотонісець. – У кризовий час потрібно заспокоїтись і не тримати під подушкою банкноти.