Золотоніські школярі опановуватимуть робототехніку [ВІДЕО]

Вчора на засіданні в черкаському Будинку рад компанія «ПРОЛЕГО» презентувала черкаським депутатам свою програму «Робототехніка». Сьогодні ж на сесії обласної ради вноситимуться зміни до обласної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти, що передбачає впровадження в школах робототехніки.

Представники компанії пояснили, що завдяки цій програмі черкаські школярі зможуть граючись опановувати ази фізики, математики, логіки, інформатики тощо. Бо з деталей одного робота можна скласти багато різних конструкцій, – повідомляє Прочерк.

– Робототехніку вже вивчають у школах Києва, Львова, Одеси та ін. А також у 85 розвинених країнах світу. Роботи нині допомагають на виробництві, у побуті. Наші діти мають великий потенціал в цій галузі. Так, на Всесвітній олімпіаді з робототехніки українська команда зайняла 6 місце з 240, хоч виступала вперше! – розповіла директор «ПРОЛЕГО» Оксана Стоєцька.

– Те, що ви бачите – не іграшки, а складна техніка, що допомагає школярам формувати інженерне мислення. Концепція уроків включає конструювання, розвиток, рефлексію, взаємозв’язок. Діти досліджують шляхи вирішення задач, а не просто завчають підручники. І як показує практика, діти після таких курсів з задоволенням ходять на інформатику, фізику тощо. У нас розроблені програми, які можна використовувати на лабораторних з вищенаведених шкільних дисциплін. І це буде найкраще залучення школярів до сучасних технологій, – зазначив керівник із впровадження та розвитку робототехніки «ПРОЛЕГО» Гнат Хлєбніков.

Присутні представники навчальних закладів області з цікавістю сприйняли програму. Так, колишній ректор Черкаського державного технологічного університету, депутат обласної ради Юрій Лега зазначив, що комп’ютери і роботи все більше грають роль у нашому житті. Крім того, інколи вони навіть рятують життя. Зокрема, він згадав і за війну на Сході, де роботи могли б допомагати шукати міни тощо.

– Стимулюватимемо впровадження цієї програми в 5 навчальних закладах області. Це буде лише початок. До речі, лобіюватимемо це питання і на державному рівні, щоб держава виділяла субвенцію на робототехніку. Такі роботи не купиш в магазині. Тут має бути спеціальний конструктор і методологія навчання. Зараз ми разом з галузевим департаментом і навчальними закладами впроваджуватимемо цей рух, – зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Юрій Лега зазначив, що попередньо зголосилися взяти участь у програмі навчальні заклади Золотоніського і Звенигородського районів, а також міста Ватутіно, Золотоноша і Черкаси (фінансування в Черкасах передбачене з місцевого бюджету). В нашому місті проект буде впроваджено у гімназії.

Робототехніка у школах 01 Робототехніка у школах 02