Працівників міського ринку закликають торгувати без порушень норм пожежної безпеки

На початку лютого виїзна комісія у складі заступника міського голови Олега Масла, представників управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин, управління ЖКГ, юридичного відділу міськвиконкому та Золотоніського РВ УДСНС України у Черкаській області провела перевірку торговельних контейнерів, що знаходяться на території КП «Золотоніський міський ринок», за міським Будинком культури, з яких продаються запчастини.

Було виявлено ряд порушень правил пожежної безпеки. Переважали захаращені предметами торгівлі проходи між контейнерами. Це унеможливлює під’їзд пожежного автомобіля та ускладнює своєчасну евакуацію майна і людей у випадку надзвичайних ситуацій.

Директору комунального підприємства Олександрові Скрипнику було рекомендовано привести діяльність вищезгаданих торгових точок у відповідність з чинним законодавством. Зустрівшись з продавцями цієї групи товарів, міський голова Віталій Войцехівський зазначив, що необхідність впорядкування території пов’язана більше із загальною тривожною ситуацією у країні. Адже через велике скупчення людей базари можуть стати потенційно небезпечними місцями.

Декілька тижнів тому на ринках Черкас і Сміли виявлені пакети невідомого походження, в одному з яких були гранати. Жителі ж нашого міста неодноразово повідомляли, що за міським Будинком культури ввечері збираються кілька автомобілів з невідомими людьми. Тому й виникла нагальна необхідність упорядкувати цю територію належним чином. Звісно ж, з урахуванням інтересів самих підприємців. З цим погодилися всі учасники зустрічі.

Минулого вівторка заступник міського голови Артем Омеляненко, провідний інспектор Золотоніського РВ УДСНС України у Черкаській області Олександр Пилипенко, директор «Золотоніського міського ринку» Олександр Скрипник та представник підприємців провели заміри території, на яких стоять ятки із запчастинами, щоб розробити план їх розміщення таким чином, аби у разі необхідності міг проїхати пожежний автомобіль чи карета швидкої допомогни та можна було здійснити евакуацію людей.

На думку Артема Омеляненка, вільним має бути й аварійний вихід з міського Будинку культури, який захаращений різним непотребом. У БМК відбувається ремонт, відновлюються гримерки, тому артисти повинні мати до них доступ.

Нині місцеві МНСники готують план-схему для упорядкування цієї території. Після затвердження його на обласному рівні з настанням тепла розпочнуться масштабні роботи з реконструкції з урахуванням норм пожежної безпеки. Деякі торгівельні контейнери будуть приведені до належного стану. Ті ж, що мають непрезентабельний вигляд – демонтуються. Всі точки будуть однотипними.

ринок-01