На “масляному” ярмарку золотонісці зібрали понад 20 тисяч гривень [ФОТО ,ВІДЕО]

На площі перед Торговим центром цієї суботи жителі міста та району відзначали Масляну у дещо незвичному форматі. Замість театралізованих вистав, конкурсів чи інших веселощів, був проведений благодійний ярмарок для допомоги підрозділам на передовій, де захищають країну золотонісці.

Ідея проведення саме такого заходу з’явилась більше тижня тому. І місцева влада, і громадські активісти, і працівники культури сходились тоді на одній думці – бурхливим святкуванням під час війни точно не місце. А от трішки покращити собі настрій та суттєво допомогти українським бійцям – це обов’язок кожного. Культурний захід під назвою “Масляна на допомогу АТО” був організований громадською організацією «Координаційний центр сприяння обороні України» за сприяння міської влади.

Продукти для самої толоки презентували шкільні колективи та підприємці міста. Солодощі на будь-який смак – від печива то тортів – продавали місцеві діти під керівництвом вчителів, більш ситними стравами – каша та вареники – чатували відвідувачів працівники РайСТ, кавою пригощав завод MacCoffee, а чаєм з традиційними до нього добрениками ділились представники ромської громади.

Крім того, прямо на площі був розташований імпровізований музей речей із зони АТО, де волонтери, котрі регулярно відвідують Схід, розташували фрагменти російських “Градів”, мін і подібних трагічних символів сучасності. Всі експонати по закінченню заходу передали до Золотоніського краєзнавчого музею. Поруч продавалися прапорці від фабрики “Мікс”, колектив якої спеціально до свята виготовив величезну партію державної символіки. За чистотою весь час слідкували працівники КП “Міський водоканал”.

Відвідали захід також очільники міста та району. Міський голова Віталій Войцехівський та новопризначений голова РДА Олександр Лісовий в компанії зі своїми заступниками не минули жодної торгівельної точки, придбавши найсмачніші та найцікавіші, на їхню думку, речі.

Результати ярмарки не лише порадували її учасників, а й щиро вразили організаторів. За підсумками торгівлі золотонісці цього дня принесли для допомоги 21 422 гривні.

Найбільшою кількістю допомоги відзначилась центральна велика скриня посеред площі (3553 гривні) та скринька біля каші та вареників (3706 гривень): там люди дякували за смачні порції у форматі “кому скільки не шкода”.

Суттєвий вклад внесли шкільні товариства: СШІТ №2 зібрала 2571 гривень, гімназія – 1887, санаторна школа-інтернат – 1874 (та один доллар), п’ята школа – 1325, третя – 1275, ліцей – 1041, ЗОШ №6 – 900, спеціальна школа-інтернат – 694. Суму від першої школи порахувати не вдалось, адже її повністю додали до головної скрині.

Крім того, точка збору від колективу Будинка культури, котрий забезпечував антураж свята, нарахувала 994 гривні, “MacCofee” – 630, скринька біля свіжої випічки – 838 гривень.

Громадські активісти також наголошують, що свято було проведене без жодної краплі алкоголю, зламавши всі “традиції”.

Зібрані кошти будуть витрачені передусім на запасні частини для бійців, що перебувають на передовій. Там після останніх подій більшість ходової техніки перебуває у неробочому стані. Золотоніські ж волонтери щотижня відвідують Донбас, аби на місці лагодити автомобілі та іншу техніку. Найближчим часом буде опублікований детальний звіт щодо цих витрат.

 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31