“Дороговизна переменування вулиць – міф, яким вдало оперують”, – Олег Масло

Уся вартість перейменування для місцевого бюджету – це лише кошти, витрачені на виготовлення нових табличок і дорожніх знаків.

Таку думку висловив заступник міського голови Олег Масло на шпальтах тижневика “Злакторай” (№8 від 19 лютого), у відповідь на бурхливу полеміку золотонісців у соцмережах.

За його словами, міф про те, що “це надто дорого”, яким лякають переважно пенсіонерів, користуючись їхньою необізнанністю у тонкощах українського законодавства, стосується не табличок, а насамперед зміни документів у зв’язку з перейменуванням.

– І цей міф дуже добре спрацьовує. Але після перейменування люди не зобов’язані терміново змінювати документацію, – пояснює Масло.

Посадовець наголосив, що документи, які засвідують право власності громадян або юридичних осіб на квартири та інші об’єкти нерухомого майна, залишаться чинними. При здійсненні продажу або іншого відчуження такого майна, вони будуть замінюватися за загальною процедурою.

Що стосується реєстрація місця проживання, або перебування особи (прописки), то законодавством взагалі не передбачено обов’язку змінювати штамп у паспорті у зв’язку зі зміною назви вулиці.

– Нова вулиця з’являється у паспорті лише тоді, коли людина змінює прізвище чи сам документ, що засвідчує її особу, – зазначив заступник.

Юридичні ж особи так само можуть змінити дані про назву вулиці у загальному порядку при внесенні змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), структури управління тощо.

Декілька тижнів питання доцільності перейменування залишків радянських назв вулиць серед користувачів соцмережі “VK” постало у спільноті “Золотоноша”. Тоді окрім палкої дискусії було й проведене символічне голосування: 36% відсотків золотонісців висловились за якнайшвидший початок процесу, 12% – докечатись, поки стизне криза, 21% були проти через військові дії на території країни (вся увага – на фронт), а 17% виступило категорично проти будь-яких перейменувань.