На утеплення районних шкіл витратили вже два мільйони гривень

У Золотоніській районній раді відбулась нарада за участі голови райдержадміністрації Олександра Лісового, начальника відділу освіти РДА Валентини Денисенко, керівників загальноосвітніх закладів району, сільських голів на тему співпраці органів місцевого самоврядування та педагогічної громадськості у розвитку освітньої галузі в 2015 році. Одним з головних питань порядку денного наради був стан впровадження енергозберігаючих технологій та матеріально-технічне забезпечення галузі освіти, – повідомляє Нова Доба.

На початку робочої зустрічі, голова районної ради Валерій Саранча представив педагогічному загалу та сільським головам новопризначеного голову районної державної адміністрації Олександра Лісового.

Продовжуючи роботу, Саранча зі вступним слово звернувся до присутніх. Під час свого виступу голова районної ради проаналізував роботу сільських закладів освіти та стан їх матеріально-технічного забезпечення у минулому та накреслив перспективи розвитку галузі у поточному році.

– У 2014 році на заходи з енергозбереження по загальноосвітніх закладах району було використано майже два мільйони гривень. Ось чому і у 2015 році головним завданням, яке постало на сьогодні перед сільськими та районним бюджетом – раціональне використання бюджетних коштів для того, щоб задовольнити досить значні матеріально-технічні потреби освітянської ниви району. Потрібно спільно та системно підійти до вирішення більшості освітянських проблем, щоб поступово і спільними зусиллями їх подолати, – зазначив голова районної ради Валерій Саранча.

У подальшому, очільник виокремив ряд напрямів, за якими потрібно працювати для подальшого розвитку галузі – продовження впровадження енергозберігаючих технологій, будівництво сучасної котельні в селі Шабельники, збереження мережі загальноосвітніх закладів на території району, заміна морально та фізично зношених, неефективних котлів, придбання шкільних меблів, оновлення спортивного інвентарю.

Головою районної ради спільно з сільськими головами та директорами освітніх закладів було обговорено актуальні проблеми безпосередньо кожної школи, дитячого садка та позашкільних закладів освіти району і вироблено шляхи їх якнайшвидшого вирішення за рахунок співфінансування з районного та сільських бюджетів.

Крім того, під час наради керівництвом районної ради було зазначено, що сьогодні готується районна програма розвитку дитячих дошкільних закладів, котра дасть можливість дитячим садкам району більш краще розвиватись не тільки у педагогічно-виховному напрямі, а й матеріально-технічному. Не залишилось осторонь і питання щодо харчування учнів, батьки яких захищають територіальну цілісність держави у зоні проведення антитерористичної операції на сході України. Саранча наголосив, щоб дане питання тримали на постійному контролі, і сільські голови, і директори навчальних закладів, і керівництво відділу освіти райдержадміністрації.

За результатами наради було накреслено план спільних дій щодо всебічної підтримки забезпечення функціонування галузі освіти у 2015 році.