Через події у Краматорську Золотоноша терміново дообладнує бомбосховища

Міські захисні споруди майже повністю готові до прийому громадян у разі надзвичайних ситуацій. Про це сьогодні повідомили члени інспекційної спецкомісії на нараді з керівниками підприємств та установ райцентру. Начальник міської служби цивільного захисту Сергій Бабич та очільники державної служби з надзвичайних ситуацій, здійснивши перевірку, розповіли про стан міських бомбосховищ та надали рекомендації щодо усунення недоліків. Роботу ж з приведення до ладу цих об’єктів слід завершити якнайшвидше, зважаючи на вчорашні обстріли Краматорська, який не знаходиться на передовій.

Під час звіту Бабич детально зупинився на кожному підприємстві, ділячись враженнями про візит на вказане місце. В цілому більшість міських бомбосховищ локальні та розраховані на невелику кількість людей. Виключення – приміщення Дитячого світу, Торгового центру, Швейної фабрики та лікеро-горілчаного заводу. Основна проблема – повальна відсутність технічної інвентаризації.

ТОВ «Черкаський проект» (екс-ПМК-216) має на балансі невеличку споруду площею 50 квадратних метрів. Стан її цілком придатний для використання, але через невеликі розміри призначена вона в першу чергу для тих людей, котрі працюють там. Решта не вміститься туди фізично.

Бомбосховище ліцею чисте, освітлене та сухе.  Там встановлені місця для сидіння, а підходи обладнані відповідними вказівниками шляху пересування. Крім того, за особистою ініціативою директора навчального закладу, готується ще одне приміщення, під гуртожитком.

Керівництво заводу імені Лепсе закликають до п’ятниці навести лат у захисних спорудах, аби ті потім не «прогриміли» на всю область, адже туди днями має приїхати комісія з Черкас. За словами Бабича, вхід до приміщення у механічному цеху закиданий недопалками, вказівники, акти інвентаризації та лавочки для сидіння відсутні.

На «Златогорі» є й акти і наочні матеріали. Архів, котрий тимчасово розташовувався у евакуаційному приміщенні, терміново перенесено. Завод має дві споруди, котрі обладнанні місцями для сидіння та абсолютно готові для прийому людей. Перша, під адмінбудівлею, розрахована на трудовий колектив, друга (на стоянці автомобілів по вулиці Січовій) – для місцевого населення. В середині навіть стоять зручні ємності з водою.

Дуже приємно були вражені представники комісії станом бомбосховищ у ТОВ «Агроспецпроект» на вулиці Жашківській. За останній рік там була проведена дуже значна робота: майже повністю наведено лад та зроблено освітлення. Єдине питання викликає невизначеність власника приміщення та значна віддаленість від спальних районів міста: фактично там можуть переховуватись лише працівники та декілька десятків жителів приватного сектору навколо.

ТОВ «Дніпроінвест-Ч» має невеличке сховище, проте прибране, обладнане всім необхідним та освітлене.

Швейна фабрика тримає на балансі вкрай стратегічну захисну споруду, адже розташована вона у центрі міста, поруч з двома навчальними закладами – першою школою та садочком «Сонечко», котрі сховищ не мають взагалі. В найкоротші терміни там мають відповідним чином обладнати підступи, в чому допоможе і місто, зважаючи на важливість об’єкту і складний фінансовий стан підприємства.

У райвідділі МВС бомбосховище абсолютно готове до використання, проте розраховане лише на колектив правоохоронців.

У Золотоніському РайСТ на балансі цілих три захисні споруди  – під Дитячим світом та дві під маркетом «Злагода», одну з яких для огляду так ніхто і не відчинив, посилаючись на відсутність ключів. Усі приміщення або використовуються в якості складу, або ж просто занедбані сторонніми речами

Золотоніський маслоробний комбінат не розглядався взагалі, адже документи на зняття з обліку тамтешнього евакуаційного приміщення були подані ще у 2012 році.

Також очільник служби цивільного захисту наголосив на забезпеченні усіх бомбосховищ запасами питної води та медикаментів для першої допомоги. В цьому плані в приклад поставили два дитячих садочки – «Ялинка» та «Струмочок».

– Можу всіх присутніх для еталону повести на екскурсію до цих дошкільних закладів, але декому стане соромно, – зауважив Бабич. – Адже організовано це двома жінками-керівниками, які, до того ж, не мають у штаті чоловіків.

Крім того, обов’язково має бути аварійне освітлення – гасові лампи, свічки чи акумуляторні ліхтарі. Все має бути завершене у вкрай короткі терміни.

– Враховуючи останні події у Краматорську, двох тижнів, як дехто хоче, у нас немає, – звернувся до присутніх керівник міського цивільного захисту. – Я всім хочу нагадати, що споруди, які знаходяться на території підприємств – це перш за все для ваших працівників та ваших клієнтів.

Представники ж ДСНС наголосили на ремонті електроосвітлення, адже стан деяких розеток чи ламп може у екстрених випадках призвести до трагічних наслідків.

Міський голова Віталій Войцехівський порекомендував підлеглим детально вивчити законодавство щодо відповідальності керівників підприємств, котрі відмовляються обладнувати захисні приміщення

– Навіть якщо бойові дії зупиняться, конфлікт на цьому не завершується. Ми повинні змінювати свої погляди і розуміти, що настали такі часи, коли подібні зустрічі проводяться не для формальності, як колись, – зазначив він, завершуючи зустріч.

Адреси всіх бомбосховищ міста будуть днями опубліковані у місцевій пресі.