“Те, що відносить нас за межі людської свідомості”, – золотоніська молодь про місце книги у сучасному житті

Сьогодні люди мають змогу помітити стрімкий розвиток теперішнього світу. Підкорення космічного простору, інноваційні технології, науково-технічний прогрес, безумовно, є досягненням сучасного людства. Але чи стала людина від цього більш мислячою, мудрішою та розсудливішою? Де ж знаходиться джерело мудрості, розвитку особистості? Відповідь на це запитання добре знали майстри пера минулих поколінь:

«Книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості. Книга – бездонна глибина, ми ними в печалі втішаємось, вони – узда тіла і душі. Мудрість – велика.»
(Повість минулих літ)

Яке ж місце в житті сучасної людини займає книга? Кореспонденти золотоніської молодіжної онлайн-газети Umbrella дізналися, що думають з приводу цього питання представники молоді нашого містечка.

молодь

Яна, 16 років:

“Я вважаю, що книги в сучасному світі грають дуже важливу роль, адже чим більше люди читають, тим більш освіченими та розумнішими стають. Я обожнюю читати книги, це, в певній мірі, моє хобі. Зараз , на жаль, не зовсім вистачає часу на читання…”

Валерія, 16 років:

“Читаючи книгу, можна пізнати багато цікавого, отримати задоволення від прочитаного. Я дуже люблю читати, для мене це – можливість побувати в світі моїх фантазій. Надзвичайно цікаво!”

Денис, 15 років:

“Чесно кажучи, для мене простіше подивитися фільм, ніж читати літературу, але це моя особиста думка.”

Юрій, 15 років:

“Книги – це те, що відносить нас за межі людської свідомості. Те, що допомагає відволіктися від всього поганого. Те, що розвиває в людині свідомість, розум, креативність, можливо, навіть самовпевненість. Надихає, допомагає зрозуміти тонкості людської природи, дає відповіді на мільйони питань.”

Приємно, що в нашому містечку є молоді люди, що цінують та розуміють необхідність в читанні книги. Чи втрачаємо ми щось особливе, замінюючи читання літератури на перегляд фільму?

Саме читання робить нас індивідуальними. Уявіть собі, що ви зі своїми друзями пішли на перегляд кінофільму. Цікавий сюжет, талановиті актори, прекрасні декорації, але, якого персонажа не взяти, всі ми бачимо його однаково. Таким, яким його бажав показати режисер. А книга? Кожен з нас побачить персонажа по-своєму, і в кожного буде свій, особливий герой. Такий, яким ми його уявляємо. Читаючи книгу, ми пізнаємо безмежжя людської думки, мандруючи сторінками, відкриваємо для себе нові істини, неповторність погляду. Автор ніби розкриває душу, даруючи читачам таємничі роздуми, натхнення, можливість прослідкувати мотиви вчинків та зробити висновок, свій висновок.

Можливо, варто пізнати ту глибину, стати більше проникливими, розсудливими та розуміючими? Чи потрібна книга саме тобі? Вибір робить кожен з нас.