Золотоніська молодь вшанувала жертв Голодомору [ФОТО]

У Меморіальному парку відбулась традиційна для країни акція «Запали свічку», котра щороку проводиться у четверту суботу листопада о 16:00.

На заклик у соціальних мережах відгукнулось чимало людей, більшість з яких були школярі. Як зазначили присутні містяни, діти прийшли на вшанування, не зважаючи на досить холодну погоду, що змушує їх пишатись золотоніською молоддю.

Окрім хвилини мовчання, учасники акції біля пам’ятника жертв Голодомору виклали хрест зі свічок-лампадок на знак пошани  за загиблими – жертвами радянського режиму. Опісля ж школярі декламували вірші на цю тематику.

«Такі заходи викликають відчуття милосердя та щирості у молоді. Задля поширення патріотизму та гордості за історію своєї країни, ми маємо намір і надалі проводити подібні молодіжні акції»,– коментує організатор вшанування, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Людмила Вареник.

Трагічні події 1932-33 років забрали життя близько 1000 золотонісців (точна кількість наразі не встановлена) та 8322 жителів району. Найбільше, за офіційними даними, постраждали Піщане (1650 жертв), Хрущівка (800), Бубнівська Слобідка (800), Підставки (760), Плешкані (727), Гельмязів (706), Богдани (586) та Домантово (500). Велика кількість загиблих від голоду похована на старому золотоніському цвинтарі по вулиці Пролетарській.

Анастасія Заболотня

голодомор 06 голодомор 07 голодомор 08 голодомор 09 голодомор 10 голодомор 11