ТОВ “Красногірське” відновить зруйновану вогнем церкву в Антипівці

В Антипівці кукурудза в пошані. Як і в селян, які на городах щороку мають чималі ділянки качанистої, так і в місцевому сільгосппідприємстві ТОВ «Красногірське», яке багато сіє цієї культури на силос та зерно. Хоча не бракувало цьогоріч і примх у погоди, проте урожайність качанистої на селянських присадибах та в полі гарна.

— Кожен гектар кукурудзяної плантації зараз видає по 80 центнерів зерна, — розповідає Черкаському Краю головний агроном ТОВ Григорій Ігнатенко. — А ще ж не всі гібриди зібрано, в першу чергу молотили ранньостиглі. Зараз комбайн на ділянці, де гібриди з більшим ФАО (тобто з пізнішими строками дозрівання).

— Осіннє поле щедро віддячує за турботу про нього, — говорить директор ТОВ Владислав Шестопал. — Непогано зійшла озимина, добрий урожай маємо з кукурудзяного поля. Це радує, але водночас і сумно від того, що затрати лягли на наші плечі більші, ніж торік. Оце підбила бухгалтерія баланс і бачимо, що пального на польові роботи витратили за 10 місяців значно менше, ніж торік. Але обійшлася ця його менша кількість нам у суму аж на мільйон гривень більшу від торішніх затрат. Здорожчання пального боляче вдарило нас (та й хіба тільки нас?).

– Багато моїх колег нині скрушно хитають головами, але що вдієш? Треба збирати вирощене, – додає він. –  Слава Богу, наші проблеми розуміють засновники господарства і допомагають усім чим можуть. Ось сьогодні засновник нашого ТОВ Віктор Полозов перебуває у господарстві, щоб вирішити низку проблем як виробничого характеру, так і соціальної сфери села.

Владислав Шестопал не випадково згадав про соціальну сферу села. Бо вона має постійну увагу та підтримку з його боку як очільника сільгосппідприємства, так і безпосередньо від засновника ТОВ Віктора Полозова. Влітку цього року в Антипівці сталася велика біда: блискавка влучила в давній сільський храм Святої Парасковії. За лічені хвилини вогненна стихія спопелила дерев’яну культову споруду, яка була гордістю антипівчан. Але село не буде без храму. Тож вирішено було з цією метою реконструювати й відремонтувати будівлю, в якій колись були дитсадок, контора, сільське відділення зв’язку. Це — прийнятне для парафіян рішення, бо доки буде збудовано на давньому підмурку нову церкву, людям потрібно кудись звертатись із своїми духовними запитами.

— Наших вірян підтримало і ТОВ «Красногірське», і його керівник Владислав Шестопал, і засновник господарства Віктор Полозов, — говорить протоієрей сільської парафії о.Анатолій. — Будівлю, яку колись районна влада нам не раз вказувала розібрати, бо вона псує вигляд села, було вирішено не лише капітально відремонтувати, а й реконструювати й обладнати на сучасний лад, сучасними матеріалами. Між іншим, у цій будівлі буде церква з вів­тарем та ризницею, трапезна, простора кімната для недільної школи. Адже при нашім Святої Парасковії храмі не один рік діє недільна школа, де юне покоління антипівчан засвоює ази православ’я, де сіються зерна духовності в душах дітвори. Зараз група сільських будівельників, очолювана Олександром Безпальчим, посиленими темпами веде опоряджувальні роботи і зовні, і в першій черзі споруди. Є чітка впевненість, що сільське храмове свято на день Святої Парасковії 10 листопада зустрічатимемо в затишній, хай і невеликій, церкві. А відновлення сільської святині на її підмурку відбудеться в найближчі роки.

— Школа постійно має підтримку від Віктора Полозоа, — говорить директор Антипівського НВК І-ІІІ ступенів Валентина Шепель. — За чим би не звернулись — завжди маємо від нього підтримку. Таких випадків не перелічити, і ніколи не було відмови.

Останнє тому свідчення — історія з лінолеумом для підлоги. Один поважний кандидат пообіцяв школі в останні перед виборами дні допомогу з придбанням цього матеріалу.

— У понеділок буде вам лінолеум, — запевнив учителів-виборців. Щоправда, не сказав у який саме. Бо прийшов один понеділок, другий, а кандидат вибори програв і обіцянка школі так і лишилась обіцянкою.

Директор НВК звернулася за допомогою до Віктора Полозова. Той не обіцяв, а чітко сказав, що лінолеум можна забрати там, де його збирались купити для церкви. Бо в церковному залі підлогу на пропозицію мецената мають покрити паркетом: буде й сучасніше, й естетичніше.